Dzierzega se pokládá do skluzu a rozvlní síť karvinské brány. Běží osmačtyřicátá minuta a málokdo v tu chvíli tuší, že jde o rozhodující okamžik celého zápasu. „Předcházely tomu dva hlavičkové souboje. Míč se následně dostal ke mně a já to narazil Lukimu (Lukasz Dzierzega – pozn. red.). Aspoň něco.

Dneska se svým výkonem nejsem příliš spokojen. Nepodařilo se mi podržet moc balonů,“ kál se na úvod hlučínský záložník Jiří Dobeš a nedlouho poté připojil i své resumé: „Myslím si, že první poločas byl celkem vyrovnaný. My i hosté měli šance.

Po vstřeleném gólu jsme začali hrát trochu zezadu, abychom tak jako v minulých zápasech neinkasovali, a Karviná nás přehrávala balony do vápna. Stav 1:0 jsme vyloženě chtěli udržet.“ Možná, že by diváci viděli jiný průběh utkání, kdyby Kostolániho pokus z prvního poločasu nepřistál jen na břevně. „Asi by se to vyvíjelo jinak. Jenže na druhé straně si nějaké šance vytvořil i náš celek,“ komentoval dále Dobeš.

Větší penzum nebezpečnosti měla přinést spolupráce útočných tykadel Karviné – Opice s Mišinským, jenže ti se vůbec neprosadili. „Dobře si kryjí balon, ale podle mého naši stopeři zahráli velice dobře a nic jim nedovolili. Zvládli jsme to,“ pokračoval.

V Hlučíně se za první jarní vítězství už snad i modlili. Celkový dojem ze zápasu říká, že bylo zasloužené. Od Karviné se v sobotu rozhodně čekalo daleko více. „Chtělo to vyhrát, protože v posledních třech utkáních jsme nepodali špatný výkon, jenže celkově z toho byly jen dva body.

Tentokrát se už naštěstí výhra dostavila,“ podotkl Jiří Dobeš a jedním dechem dodal: „Pět bodů ze čtyř kol není vůbec špatných. Vždyť Hradec Králové, Jihlava nebo Karviná jsou ambiciózní druholigové kluby.“ Hlučín se tak aspoň trochu vzdálil sestupovým vodám druhé ligy. O nic výrazného sice nejde, ale může to být dobrý základ do budoucna.

„Dnešní vítězství je velmi důležité. Kdybychom nevyhráli, dost by nám odskočilo jedenácté nebo dvanácté místo v tabulce. Takhle jsme se dotáhli,“ objasnil záložník Hlučína a na úplný závěr zkusil odhadnout příští utkání s Vlašimí:

„Očekáváme úspěch. Vlašim měla výborný podzim. Odešli někteří hráči. Nechci ji podceňovat, ale pro jaro možná tak silná nebude.“

Petr Dušek