Bělá většinou nehrála na novice přeboru špatně. Podávala velmi dobré výkony, ovšem špatná koncovka a spalování vyložených šancí stálo toto mužstvo velmi cenné body. Nadějný vstup tak vystřídal docela melancholický podzimní konec. Osm po sobě jdoucích porážek tomu budiž důkazem.

„Doufáme, že jsme si vybrali nováčkovskou daň, a to poznáním herního stylu soupeřů. Fotbal se nehraje na krásu, ale na góly. Jako nováček soutěže jsme až na dva nebo tři zápasy odehráli celkem vyrovnané partie, ale naši protivníci vždy krutě trestali naše chyby a dávali góly.

Našemu týmu chybí útočníci. S naším dosavadním umístěním jsme samozřejmě nespokojeni a to chceme v jarní části soutěže vylepšit. Musíme začít konečně proměňovat gólové příležitosti, kterých jsme měli jako nováček požehnaně,“ začal vyprávění trenér Jiří Gonsior.

Jak už bylo zmíněno, začátek okresního přeboru zastihl Bělou v relativně dobrém rozpoložení, ale zbývající kola se týmu skutečně nevyvedla. „Vstup do soutěže se nám nad očekávání podařil. Pochvalu rovněž zaslouží někteří hráči, kteří se snažili i přes špatné výsledky a nepřízeň některých fanoušků neúspěšnou sérii zlomit.

Negativ bylo v konečném součtu víc než dost (přístup některých fotbalistů k tréninkům, střelecká nemohoucnost, nedostatek fyzické kondice či zranění) a na těch musíme zapracovat v zimní přestávce,“ přemítal Gonsior.

V Bělé se tak během zimy nejspíš udají určité změny. „Ano, skutečně. Hodláme rozšířit realizační tým o dva nové lidi, přivézt 2 až 3 nové hráče a postupně zapracovat do týmu dorostence. Rovněž chceme vyprázdnit marodku, a hlavně přesvědčit hráče, kteří z jakýchkoliv důvodů na podzim netrénovali, aby zlepšili celkový přístup k fotbalu.

Jinak začátek zimní přípravy plánujeme na 10. ledna. Trénovat budeme převážně v domácích podmínkách – víceúčelové hřiště v obci a okolní terény k nabíraní fyzičky. Plánujeme krátké zimní soustředění ke stmelení kolektivu a sehrání pěti až šesti přípravných utkání.“

Závěr celého rozhovoru s Jiřím Gonsiorem patřil zdravému odhodlání pro jaro.

„Po opravdu dlouhodobém boji o postup z okresní trojky se chceme udržet v soutěži. Očekáváme zlepšení střelecké produktivity a více bodů na domácím trávníku, protože ty si naši fanoušci zaslouží. Naše ambice budou směřovat co nejdále od pásma sestupu.

Spokojeni budeme s umístěním, které nám zaručí setrvání v okresním přeboru, ale vzhledem k vyrovnanosti podzimních zápasů bychom chtěli navzdory našemu postavení skončit někde v polovině tabulky.“

(dus)