Trenér Lukáš Černín dal v úvodních kolech přednost právě jemu před kravařskou stálicí Petrem Hladkým, to se mu vyplatilo, Hlaváč se ihned zařadil mezi velké opory a výsledkem toho bylo deset odchytaných utkání.

„Mít takové brankáře je pro trenéra velkou devizou. Oba nám hodně pomohli a s klidem mohu říci, že ostatní nám takové gólmany závidí,“ říká pyšně trenér Kravař Lukáš Černín. Samotný Jiří Hlaváč si angažmá v Kravařích pochvaluje, i když tvrdí, že výsledky mohly být lepší.

„Podle mého názoru jsme si všichni mysleli, že budeme v tabulce výše. Kádr jsme na to měli,“ míní baníkovský odchovanec v kravařském dresu a dodává: „Co se týče mé osoby, tak já si nemůžou na nic stěžovat. Zápasy se mi vcelku povedly.“

O tom, že ho v Kravařích čeká velká konkurence v podobě Petra Hladkého, dobře věděl. „Petr patří dlouho k velkým postavám mužstva. Přišel jsem s tím, že neustále budu bojovat o post jedničky,“ poznamenal Hlaváč a pokračoval: „Chtěl jsem chytat, a v tomto směru to byl z mé strany i svým způsobem risk. Věřil jsem svým kvalitám, a to byl důvod, proč jsem nabídku Kravař přijal.“

Byť jsou, jak se říká, společně s Hladkým dva kohouti na jednom hnoji, problém mezi sebou nemají. „K žádným třenicím mezi námi nedochází. S Petrem vycházíme velice dobře, oběma nám jde hlavně o úspěch týmu,“ přizná student vysoké školy, oboru sportovní management.

O tom, že by z Kravař během zimy odešel, rozhodně nepřemýšlí. „Hostování mám vyřízeno do konce jarní části, chci ho dodržet. Vím, že mě čeká opět boj o místo jedničky, ale to nevadí,“ říká jednadvacetiletý gólman.

Jeho kariéra začala v šesti letech v ostravském Baníku. „Kravaře jsou pro mě prvním klubem mimo Baník. Ono dostat se v Ostravě do mužů je velmi těžké, to samé platí o juniorce, proto jsem možnost hostování uvítal,“ podotkl mladý gólman.

„V áčku jsou dva kvalitní gólmani, Víťa Baránek s Tondou Bučkem. V praxi to znamená, že jeden vždy chytá za béčko. Navíc máme v Ostravě nyní brankáře z Polska, takže já bych se mezi tyče téměř nedostal,“ vysvětluje Jiří Hlaváč.

Divizní soutěž v současné době bere jako přestupní stanici. „Chci chytat ligu,“ říká rázně. „Vím, že mám před sebou ještě dlouhou cestu, avšak tohohle snu se nevzdám,“ pousmál se současný strážce kravařské svatyně.

Byť se jedná o kovaného baníkovce, chytat třeba v konkurenční Opavě by si představit dokázal. „Jak říkám, v Baníku je velká konkurence a já chci chytat. Nabídka z Opavy by určitě vypadala zajímavě a nebránil bych se jí,“ uzavřel krátké povídání Jiří Hlaváč.