Čtyřicetiletý Hlučíňan, který žije v hlučínské městské části Darkovičky, každoročně jezdí na Festival rekordů a kuriozit do Pelhřimova a před nedávnem si nenechal ujít ani letošní ročník. Tenisový či pingpongový míček, ragbyový míč ale hlavně kopačák. S tím vším umí Jiří Kremser bez problémů žonglovat.

Na Vysočinu tentokrát odjel s tím, aby předvedl několik nových kousků s fotbalovým míčem. Ten při svém prvním triku nejprve dostal na pravý nárt, vykopl ho a potom se kolem něj ve směru dovnitř snažil nohou provést obkroužení tak, aby balon zůstal stále ve vzduchu. Opakování bylo celkem deset. Pravou to dokázal za 37,11 sekundy. Levou byl ještě o více než dvě vteřiny rychlejší a připsal si 35,36 s. Od pelhřimovského publika se mu dostalo hlasitého aplausu. Následně se pustil do oblouků, které však realizoval opačným směrem, tedy ven od těla. Pravou nohou míč desetkrát obkroužil za 43,15 s a levou za 35,64 s.

„Během každého roku musím vymyslet něco nového. Není to úplně jednoduché, ale tentokrát jsem si zvolil tohle. Do intenzivního tréninku jsem se pustil měsíc před pokusem o české rekordy v Pelhřimově, které jsem si nakonec zapsal. Obětoval jsem tomu několik týdnů," popisoval svůj tréninkový dril Jiří Kremser.

Divákům předvedl ještě jeden trik, na němž tvrdě dřel. Z pozice za krkem vyhodil fotbalový míč do vzduchu a hlavou se snažil co nejrychleji udělat otočku kolem něj. Vše opakoval desetkrát. Konečný čas činil 39,12 s. Opět se jednalo o tuzemské maximum.

Ekvibrilista z Darkoviček jezdí do Pelhřimova už od roku 2003 a pokaždé se předvede s něčím novým. V minulosti žongloval s míči všech tvarů a velikostí. Drží celou řadu rekordů. Vleže například udělal 1455 hlaviček s fotbalovým míčem za sebou a zmiňme i rekord z roku 2005, kdy míček na stolní tenis poslal svými nárty do vzduchu celkem 10 150krát. Před čtyřmi minutami si ve vertikální poloze umístil na hlavu míč na americký fotbal a za 2 minuty, 39 vteřin a 78 setin zdolal s ním sto metrů dlouhou trať.

Posledního maxima přitom dosáhl zhruba dva roky po těžké dopravní nehodě. Lékaři dlouho nevěděli, zda vůbec bude schopen chodit.

„Stalo se to přesně 12. února 2010. Pamatuji si, že jsem jel z vystoupení ve Staré Vsi. Byl jsem strašně moc unavený. Narazil jsem do Avie a ocitl se v bezvědomí. Říkali mi, že v kómatu jsem byl hodně dlouho. Je zázrak, že chodím, i když následky jsou přesto trvalé. Mám problémy s kolenem, špatně vidím na levé oko a moc dobře neslyším na pravé ucho. Když jdu trénovat nebo vystupovat, bez ortézy se neobejdu. Musím však říct, že za poslední dobu se to trochu zlepšilo," připustil hlučínský žonglér, jenž už začíná vymýšlet, s čím se před pelhřimovským publikem předvede příští rok.