Jeho dalším působištěm bude Třinec, kde má vykonávat funkci sportovního ředitele a zároveň hlavního kouče v úzké spolupráci s bývalou oporou ostravského Baníku a reprezentace Karlem Kulou.

„Smlouvu ještě nemám, ale ústně jsme domluveni. Na devadesát devět procent budu působit v Třinci,“ řekl Deníku trenér Jiří Neček.

„Společné s Karlem nám nabídli tříletou smlouvu,“ doplnil mezi opavskými fanoušky oblíbený kouč. Ve svém novém působišti bude vykonávat vedle trenéra i funkci sportovního ředitele. „Beru to svým způsobem jako výzvu. Sportovního ředitele jsem ještě nedělal.

Budu mít možnost sám si nakupovat hráče, prostě tým si postavit. Samozřejmě dle finančních možností klubu,“ podotkl Neček.

S Opavou se ale loučí těžce. „Na rovinu, bolí mě z toho srdce. Opava mi hrozně přirostla k srdci. Báječní fanoušci, lidi v klubu, zázemí, to vše zde bylo a je na výborné úrovní. Pro mě je Opava fotbalové město.

Rád bych se sem ještě jednou vrátil a třeba vedl Slezský FC v první lize,“ nechal pustit své emoce Neček, jenž by měl v Třinci nastoupit 8. června.