Ta se neobešla bez zranění. Exopavského kouče museli z jeho Seatu vytahovat hasiči. Následně byl transportován na jednotu intenzivní péče frýdecko-místecké nemocnice. „Nebyly to pěkné okamžiky,“ přiznává Jiří Neček.

„Nemohl jsem hýbat s pravou rukou a nohou. Podle lékařů jsem měl otok páteře. Nyní už se můj stav zlepšil,“ prozradil v neděli dopoledne oblíbený trenér.

A co se vlastně na silnici stalo? „Nikam jsem nespěchal. Předemnou se začala štosovat kolona aut, držel jsem si od nich odstup. Najednou jsem cítil ránu, pak druhou. Ze zadu do mého vozu narazila dodávka, jela snad stovkou,“ popisoval Jiří Neček osudný střet. „Šíleně mě bolela hlava, což byl důsledek otřesu mozku.

Pak si pamatuji, jak na mě řidič, který do mého vozu práskl, mluvil. Strašně se omlouval, následně přijeli záchranáři, ale muselo se čekat ještě na hasiče,“ přehrává si Neček hrůzný okamžik v hlavě. „Mít jiné auto, méně pevné, tak by nehoda měla podstatně horší následky,“ uvědomuje si Jiří Neček.

V neděli ráno byl přeložen s jednotky intenzivní péče na traumatologii. „Strašně se mi ulevilo, když jsem mohl opět hýbat nohou i rukou. V současné době mám ještě špatný krevní obraz, ale pevně věřím, že i ten se vylepší,“ je optimistou jinak pohodář Neček, kterého v nemocnici byli již navštívit jak manželka, tak oba synové.

Na fotbal v současné době nemá ještě pomyšlení. „Bolí mě stále hlava a už se těším, až se pořádně vyspím,“ přiznal současný kouč Třince.

Poté co se zpráva o jeho nehodě dostala do světa, řada lidí si na něj vzpomněla. „Ještě nyní mám mobil zaplavený SMS zprávami, psali mi z Opavy, Třince, Olomouce, Latoš, Hapin. Volalo mi třinecké vedení, Pavel Hadamczik, Džeky, Jarda Kolínek, prostě všem bych chtěl poděkovat za podporu a samozřejmě všem tady ve Frýdecké nemocnici za skvělou péči,“ uzavřel Jiří Neček.

Související články:
sobota 27. března: Jiří Neček měl nehodu