Poprvé se na hranici penalty oprostil z bránění protihráče Richard Kalod a dělovkou pod břevno nedal opavského brankáři sebemenší šanci. Ve druhém případě postupoval sám Lukáš Vaculík. Svůj brejk zakončil přesnou střelou k tyči. Naštěstí i domácí se dvakrát trefili, a zůstalo tak u remízy 2:2.

„Jednalo se o smolné utkání. Měli jsme více ze hry. V prvním poločase to chtělo vést o tu penaltu více. Bylo by to 2:0. Jenže Žižkov vyrovnal na 1:1 a v šatně jsme si říkali, že si musíme dávat pozor na brejky. No, a právě z protiútoku inkasujeme. Pak jsme dotahovali,“ komentoval Květon a ještě dodal:

„Kdybychom proměnili naše šance, zvítězili bychom.“

Talentovaný gólman Slezanů se do brány postavil po delší době. Zastoupil Otu Nováka, který z posledních utkání nemá u některých inkasovaných branek příliš čisté svědomí. „Chyby se ve fotbale dělají, ovšem děláme je jako tým, takže to nemůžu svalovat jen na Oťase. Trenér zkusil změnu a dneska je z toho bod,“ soudil.

Kdy se vůbec opavská dvojka dozvěděla, že v duelu se Žižkovem padne volba na něj? „Postupem času to nějakým způsobem vyplynulo a v pátek mi to trenér sdělil. V zápase jsem se cítil dobře. Škoda, že jsme nevyhráli,“ podotýkal.

Problémy přidělával hlavně a především agilní útočník Kalod. Často se prodíral do vápna, nabízel se a činil domácím největší starosti. „Je nebezpečný. Měli jsme si na něj dávat bacha, ale v jednom případě se ho nepovedlo uhlídat a hned z toho byla branka,“ vyhodnocoval Pepa Květon.

Remíza proti žižkovské Viktorce družině kouče Jaroslava Horáka rozhodně nijak zvlášť nepomáhá, ale dobrou zprávou je to, že stále má vše ve svých rukách. Bod tedy může být za určitých okolností rozhodující. „Doufám, že nám pomůže a udržíme se. Opava nemůže hrát třetí ligu. Snad se to povede,“ vysvětloval nadějný brankář Slezanů a v krátkosti ještě zkusil odhadnout, jak bude vypadat utkání posledního kola ve Vlašimi:

„Odehrajeme zde nejdůležitější zápas sezony. Za každou cenu musíme zvítězit. Tohle si říkáme posledních čtyři pět zápasů, jenže se to stále nepodařilo.“

Petr Dušek