„Zápasy v Brně mají vždy pro mě své kouzlo, na utkání se těším,“ přiznává opavský trenér Josef Mazura. „Vzhledem k tomu, že je reprezentační přestávka, není vyloučeno, že domácí proti nám postaví některé hráče z ligového áčka,“ míní zkušený stratég, který si dobře uvědomuje, že vstup do soutěže je vždy důležitý.

„Musíme být obezřetní, hrát vzadu na nulu a pokusit se nějakou tu branku dát,“ říká dále bývalá brněnská opora. Opavští hráči mají před utkání jednodenní soustředění. „Jedeme brzo ráno, lepší pro nás je, když kluci zůstanou na noc na stadionu,“ konstatuje Josef Mazura.

Kolektivně pak budou všichni sledovat v televizi kvalifikační duel české reprezentace ve španělské Granadě. „Vzhledem k tomu, že se hraje až v devět večer, v poločase to zabalíme,“ pousmál se Mazura.

O sestavě na úvodní duel jara má vcelku jasno. Otazník vizí pouze nad tím, kdo nahradí zraněného stopera Reného Formánka. „Renda má problémy se žebrem, potřebuje absolutní klid, na zápas připravený určitě nebude,“ podotýká trenér Slezského FC. „Místo něj mám připraveny dvě alternativy,“ doplňuje.

Vzhledem k tomu, že Mazurovi chlapci hrají na půdě trenérova oblíbeného klubu, není vyloučeno, že kouč vypíše nějakou speciální odměnu. „Zatím jsem o tom nepřemýšlel, ale není vyloučeno, že něco klukům slíbím,“ prozradil Josef Mazura. V podzimním měření sil porazila Opava Brno gólem Vladimíra Čápa z poslední minuty 4:3.

Sobotní zápas v Brně má výkop v 10.15.

Sestava podle Deníku
Novák – Kolínek, Cigánek, Švrček, Čáp – Partyš, Knapp, Křeček, Žmolík – Zapletal – Chmelíček