„Já osobně mám poháry rád. Se Slováckem jsme se jako druholigové mužstvo dostali až do finále, dařilo se mi i na Slovensku s Trnavou, uspět chci také s Opavou,“ má jasno Josef Mazura.

Opava jede do Šumperku v roli favorita. „Jsme favorité, to ano, ale pohárové duely jsou specifické. Musíme praktikovat poctivý fotbal,“ uvědomuje si dobře opavský trenér. Šetřit nikoho nehodlá. „Potřebujeme se sehrát, nemám důvod do sestavy zasahovat,“ podotýká Mazura.

„Chybět nám bude Formánek, a samozřejmě potrestaný Vyskočil,“ říká k sestavě opavský kouč. V případě vítězství by Slezané narazili na vítězný tým z dvojice Varnsdorf – Bohemians 1905. „Uděláme všechno proto, abychom uspěli,“ slíbil trenér SFC.

Pravděpodobná sestava Opavy: Novák – Kolínek, Švrček, Cigánek, Čáp – Žmolík, Partyš, Knapp, Zapletal – Klesnil, Halaška

Roman Brhel

Fotbal pod dohledem policie

Nejen boje na trávníku se čekají v rámci 2. kola Ondrášovka Cupu v Šumperku. Divizní celek hostí třetiligovou Opavu a utkání je zařazeno z bezpečnostního hlediska mezi rizikové.

Konkrétní a ověřené informace se hledají těžko, v zákulisí se ale hovoří o střetu fanoušků Baníku s těmi opavskými. V Šumperku si má počíhat na Opaváky šumperská buňka baníkovců Schönberg Gruppe, která se poprvé zviditelnila letos v zimě, když na šumperském zimním stadionu přepadla fanoušky Olomouce, kteří sledovali prvoligové utkání Draků s Morou (podrobnosti ZDE).

„Utkání je zařazeno mezi riziková, máme posílenou pořadatelskou službu, za branami stadionu bude hlídkovat policie,“ uvedl hlavní pořadatel Vladimír Dostál. Policie se moc k této události nechce vyjadřovat, nicméně utkání sledovat bude. „Policie připravuje adekvátní opatření, aby zabezpečila pořádek během fotbalového utkání,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Pro fanoušky Opavy bude vyhrazena polovina tribuny hned vedle kuželny. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby se dostavili kvůli bezpečnostním opatřením na stadionu k utkání s dostatečnou časovou rezervou.

Samotný zápas by ale mohl nabídnout atraktivní podívanou. Opava na jaře sestoupila z 2. ligy, Moravskoslezskou ligu ale nyní vede. Šumperk se coby jeden z favoritů divize zatím spíše trápí, doma dvakrát po sobě podlehl.

„Opava je profi tým, který má druholigové parametry, ze druhé ligy na jaře sestoupil jen mnoha shodami náhod, v utkání s námi bude jasným favoritem,“ říká šumperský kouč Petr Strnad.

„Pro nás je jasnou prioritou divizní soutěž, pohár bereme jen jako něco navíc, příležitost tak dostanu hráči, kteří zatím tak moc nenastupovali,“ vysvětluje dále. „Budeme se snažit o překvapení, ale s Opavou to bude nesmírně těžké,“ dodává Strnad.

Šumperk v 1. kole přešel přes Dolany na penalty po remíze 1:1.

Jan Kastner