V sobotu se nečekaně fotbalista s jedním reprezentačním startem objevil ve Skřipově. V jednom týmu s Jaroslavem Kolínkem, Zdeňkem Partyšem a dalšími Opaváky.

Že by nová posila Slezského FC Opava? To ne, zkušeného fotbalistu si do svého týmu vyžádal pro exhibiční zápas Lumír Sedláček. „S Lumírem jsme spolu hrávali v Polsku. Zavolal mi, zda si nechci přijet kopnout, tak jsem tady,“ vysvětlila bývalá opora Sparty a Liberce svou přítomnost na Opavsku.

„Šestihodinová cesta byla náročná, dokonce jsem zvažoval, že to otočím, nakonec jsem ale dorazil,“ usmál se fotbalový veterán a s vážnou tváří dodal: „Není to zde špatné, jen Lumír byl mohl více přihrávat.“

Josef Obajdin má za sebou velmi pestrou kariéru. V české nejvyšší soutěži odehrál 215 utkání, ve kterých nastřílel 57 branek. Patřil k oporám Sparty, Liberce, Bohemky a pražské Dukly. Vyzkoušel si zahraniční angažmá v německém Enitrachtu Frankfurt, kyperské Omonie Nikosia a polské Wisle Plock.

„Nestěžuji si. Myslím si, že fotbalový život se mi vcelku povedl, i když to mohlo být i lepší. Škoda, že jsem se v Německu zranil, mohl jsem tam vydržet déle, na druhou stranu bych nepoznal angažmá ve Spartě,“ povídal Obajdin.

Poslední sezonu strávil v třetiligovém Vandsdorfu. „Měli jsme ambice na druhou ligu, bohužel nám to nevyšlo. Navíc já jsem toho na jaře moc nenahrál. Poranil jsem si kotník a tři měsíce nehrál,“ pokračoval bývalý ligový fotbalista.

Ve Vandsdorfu pokračovat zřejmě nebude, na fotbalový důchod ale nemyslí. „Rád bych ještě pokračoval. Uvidíme ale, kde a v jaké soutěži. Bral bych něco okolo Liberce, dojíždět se mi už příliš nechce. U nás postoupila Hlavice, možná půjdu tam,“ přiznal sedmatřicetiletý útočník.

Připravovat se bude zatím sám. „Ještě jsem nezačal. Dnes to bylo moje první utkání po třech měsících nečinnosti. U nás starých je to hlavně o zkušenostech dát nějakou tu přesnou přihrávku,“ poznamenal Obajdin.

Cesty do Skřipova nakonec nelitoval: „Člověk pokecá s kamarády a taky zavzpomíná. Třeba proti takové Opavě jsem hrál hned několik zápasů. Tady to byly vždy tvrdé mače vždy před výbornou diváckou kulisou,“ uzavřel Josef Obajdin.