„Jsem obrovsky šťastný, že jsme vyhráli. Jsem rád, že jsme se dokázali otřepat z velké vyškovské facky,“ rozdával po zápase úsměvy opavský trenér Roman West. První poločas přitom žádnou úchvatnou podívanou nenabídl. „Věděli jsme, že musíme být trpěliví. To se také stalo. Přišly šance a my jsme dokázali hned tři využít,“ těšilo šéfa opavské lavičky. „Důležitým aspektem byla také práce naší defenzivy. Obrana působila organizovaně. Těší mě taky nula vzadu,“ podotkl Roman West.

SFC Opava - Třinec
Podívejte se: Opava udeřila po přestávce, Třinec načal Rataj

Opava je tak stále na dostřel barážovým příčkám. „Určitě jsme si tímto výsledkem zvedli sebevědomí. Pořád se držíme v horních patrech a je tak o co stále hrát,“ poznamenal kouč Opavy.

Sestava Slezského FC Opava doznala oproti duelu s Vyškovem několika změn. Šanci dostali hlavně mladí hráči. „Změny vycházely z různých důvodů. Zranil se Helešic, kvůli střevním problémům v týdnu netrénoval Pikul. Chtěli jsme dát to hry drzejší hráče. Myslím si, že náš záměr se povedl,“ zdůraznil Roman West. „Naše miminka, jak jim říkám, svou roli zvládla výborně,“ řekl směrem k mladíkům.

„Za druhý poločas jsem hodně naštvaný. Věděli jsme, jak se bude Opava prezentovat. Že má v týmu mladé, rychlostní typy. První gól jsme dostali po banální situaci, druhý po individuální chybě. Opavě jsme cestu za vítězstvím výrazně ulehčili,“ zlobil se třinecký trenér Martin Zbončák. „Chtěli jsme v Opavě bodovat, to se nám nepovedlo. Chyběl nám nemocný Dedič a vykartovaný Habusta. S nimi budeme silnější,“ dodal kouč Třince.