Zatímco I. A třída se do dohrávání odložených klání pustí až za týden, v I. B třídě bude krušno již ve středu od 18 hodin. Kromě toho se uskuteční zajímavý souboj i na poli krajského přeboru mezi Bohumínem a pustopolomským výběrem trenéra Martina Janíka.

Áčková skupina I. B třídy nabídne skutečně ostré bitvy o tři body. Podle papírových předpokladů budou mít nejtěžší pořízení fotbalisté Štěpánkovic na hřišti Velkých Heraltic. Jen pro ilustraci: ze všech osmi dosavadních jarních klání štěpánkovický celek ztratil pouhopouhé dva body za jedinou remízu.

Heraltičtí ovšem na svém hřišti umí. Několikrát dokázali, že se v této soutěži mohou rovnat prakticky s kýmkoliv. Bez bázně a hany by se měli pustit i do štěpánkovického mužstva. Štěpánkovice jsou momentálně lídrem, ale jen o skóre před Chlebičovem, jenž se pro změnu představí na trávníků Zlatník.

Jeho soupeř by měl být hratelnější. Zlatnickému celku se poslední dobou především v obranné fázi nedaří podle představ. Útočník Martin Prohászka a další ofenzivně ladění hráči Chlebičova budou pro domácí znamenat obrovské nebezpečí.

Neméně atraktivní klání budou k vidění také v béčkové skupině I. B třídy. Dojde na velké derby mezi Dolní Lhotou a Velkou Polomí. Otazník zatím visí nad startem opory domácího výběru Jiřího Cieciotky, jenž v posledním duelu v Klimkovicích nepříjemně dopadl na rameno a přivodil si problémy s klíční kostí. Trenér Lhoty Jaroslav Laub ho musel stáhnout ze hřiště zhruba čtvrthodiny před koncem.

Cieciotka je přitom nepostradatelnou složkou mužstva. Na jaře vstřelil většinu gólů a rozehrál se do parádní formy. Kromě toho se na dálku porvou o post lídra soutěže Vřesina s Hrabovou. Alespoň teoreticky lehčí to bude mít prvně jmenovaný celek, jenž se doma střetne se Šilheřovicemi. Hrabová vyjíždí do Hati.

Dohrávky týmů opavského okresu

Krajský přebor
Bohumín - Pustá Polom (18.00)

I.B třída, skupina A
Dolní Moravice - Slavia Opava, Zlatníky - Chlebičov, Velké Heraltice - Štěpánkovice, Velké Hoštice - Otice (vše 18.00), Chuchelná - Jindřichov (čtvrtek od 17.00)

I.B třída, skupina B
Dolní Lhota - Velká Polom, Vřesina - Šilheřovice, Hať - Hrabová (vše 18.00)

Petr Dušek