Bývalého fotbalistu Vítkovic, který Markvartovicím na jaře pomáhal nepustilo na hřiště zranění. A jak sám přiznal, na trávník se nepodívá ani v nadcházejícím soutěžním ročníku.

Získal totiž novou práci, bude pracovat jako trenér osmnáctky v ostravském Baníku, z časového hlediska tak na hraní příliš času nebude. „Začínáme přípravu 5. července. Chci se práci naplno věnovat, a toho času člověk moc mít nebude. Na prvním místě je nyní u mě Baník,“ vysvětlil Kamil Papuga, který naposledy působil jako asistent kouč Pavla Hajného v druholigovém Hlučíně.

Poslední půlrok byl bez práce. „V klidu jsem mohl dokončit studium trenérské profi licence. A vzhledem k volnému času jsem přijal i nabídku Markvartovic. Oslovily mě přes kamaráda. Alespoň jsem přišel na jiné myšlenky, rád mám kolem sebe lidi,“ komentoval své fotbalové prázdniny Papuga, jenž svou první velkou trenérskou šanci dostal v druholigové Opavě, kde nejdříve spolupracoval s Petrem Žemlíkem a poté i s Jiřím Nečkem.

Kamil Papuga bere práci v Ostravě jako novou výzvu. „Budu mít možnost pracovat s nejlepšími kluby na Moravě. Baník má tady zvuk, a abych pravdu řekl, už se těším, až začneme,“ pousmál se Papuga. Jako majitel trenérské profi licence upřednostňoval nabídku na prací hlavního kouče. „Nabídek bylo více, chtěl jsem pracovat ale samostatně, mít zodpovědnost za tým. Asistenta jsem dělal 3,5 a půlroku v druhé lize. Proto jsem práci v Ostravě uvítal,“ řekl nový kouč ostravské osmnáctky.

Před svým zraněním hrál Kamil Papuga v sestavě Markvartovic prim. V úvodních čtyřech utkáních se dokonce třikrát zapsal mezi střelce. „Dvakrát se mi to povedlo po standardních situacích a jednou ze hry,“ komentovala své trefy bývalá opora Vítkovic. K úrovni soutěže řekl: „Abych pravdu, nevěděl jsem do čeho jdu. Lidé nadávají na rozhodčí, jak se jich ale musím zastat.

Chyby děláme všichni, ovšem v této soutěži byli sudí pro mě příjemných překvapením,“ konstatoval Papuga, kterého mrzí sestup Opavy do MSFL. „Mluví se mi o tom špatně. Opava neměla sestoupit, je to špatně pro celý opavský fotbal. Tohle mužstvo mělo stoprocentně na to, aby se pohybovalo okolo desátého místa. Hráli jsme MSFL s Hlučínem a musím upozornit Opavu, že jí nečeká nic lehkého. Čekají na těžká utkání, která budou mít určitě šmrnc. Kluky nečeká lehký rok. Strašně jim ale přeji, ať se co nejrychleji vrátí. Opava totiž patří do druhé ligy,“ uzavřel krátké povídání Kamil Papuga.