„Letošní ročník hodnotím celkem kladně. S ohledem na to, že minulou sezonu jsme se bili o záchranu, to letos docela šlo. Mohlo to být i lepší, ale poslední zápasy nám příliš nevyšly. Osobně se mi celkem dařilo i střelecky a vyhnula se mi zranění, což bylo velice důležité. Mohl jsem se tak soustředit čistě na fotbal. Možná i díky tomu jsem se stal králem střelců I.B třídy áčkové skupiny,“ započal povídání Radomír Müller.

Svou kariéru začínal Müller v Hradci nad Moravicí, kde působil až do starších žáků. Pak si ho vyhlédli v Opavě, kde hrál až do dorosteneckého věku a pak putoval do Dolního Benešova, kromě něj si však vyzkoušel i zvučnější angažmá. Anabáze s označením Most v sezoně 2001/2002 však pro Radomíra Müllera nedopadla taktéž příliš dobře.

„Neprosadil jsem se tam, nebylo to vůbec jednoduché, měl jsem to daleko od domova a prakticky jsem nedostal ani pořádnou šanci se ukázat. Je však pravda, že jsem nebyl zdravý a neměl ani odpovídající formu. Přesun do Mostu tak hodnotím jako špatný krok,“ řekl útočník, se kterým nyní stojí a padá hra Chuchelné.

Pak Müller putoval o soutěž níž, do MSFL, kde nastupoval. „Nebylo to špatné. Na začátku mého působení to sice nebylo ono, ale ke konci jsme hráli pohledný fotbal. Pak se ale v Třinci objevily finanční problémy, nedomluvili jsme se na podmínkách a klub jsem opustil,“ vracel se zpátky muž, kterému spoluhráči říkávají Gerd, v narážce na slavného německého útočníka.

Místem přesunu obávaného kanonýra z nižších soutěží byl nečekaně znovu Dolní Benešov. „Tehdy tam byla dobrá parta v čele s Dušanem Christophem, Alešem Rončkou a Broulíkem. Na začátku pro mě bylo těžké prosadit se, ale pak jsem prorazil a začal dávat góly. S Alešem Broulíkem jsme si v útoku náramně rozuměli,“ sdělil nadšeně Müller.

Jenže jak už to bývá, všechno dobré někdy končí, a stalo se tak i tehdy v Dolním Benešově. „Rozpadla se nám parta a ani na hřišti to nebylo zdaleka tak dobré, jako předtím. Na řadu tak přišlo další moje stěhování – Hradec nad Moravicí,“ uvedl devětadvacetiletý útočník, jenž se ještě jednou objevil v dresu SFC.

„Ve Slezském FC jsem působil, když se po roce v krajském přeboru vrátil do druhé ligy. Jenže se mi vůbec nedařilo. Byl jsem těsně po zranění a nebyl jsem schopen dostat se do optimální formy, šlo o velké zklamání, a tak jsem znovu zamířil do Dolní Benešova,“ popisoval střelec od pána boha.

Pak si vyzkoušel i nižší soutěž v Hradci nad Moravicí, jenže hned v prvním utkání se zranil. „Postoupili jsme do krajského přeboru, ale já měl na postupu zásluhu naprosto minimální. Po čase se ozvala Chuchelná. Byla to sice nižší soutěž, ale nebyl to špatný krok, jsem spokojený,“ uzavřel útočník, v současné době podnikající jako soukromý zemědělec.

Jan Šimek