„Vezměte si, že na poslední zápas podzimu v Hati se přišlo podívat 400 nebo 500 diváků. To už je fotbal o něčem jiném. Celkově je I. B třída určitě na vyšší úrovni než okresní přebor. Ten je přece hlavně o nasazení a bojovnosti,“ deklaroval kozmický kormidelník, který letos po neuvěřitelných třiadvaceti letech dokázal se svým celkem postoupit.

Jeho mužstvu se nadmíru povedl vstup do ligy, když v úvodních kolech zaznamenalo několik výborných výsledků. V závěru však Gorného družině jakoby došel dech a v konečném součtu z toho byla šestá pozice za 20 bodů.

Pozoruhodné je, že v kolonce vstřelených branek jsou Kozmice úplně nejhorší. Síť soupeře svatyně jejich střelci totiž rozvlnili pouze třináctkrát. Jenže inkasovali 19 branek, což z nich naopak dělá druhý nejlepší tým v tomto ohledu.

„Začátek nám vyšel skvěle. Vyhrávali jsme a všechno výborně klapalo, ovšem poté se vše změnilo, protože Kozmice měly problémy se složením sestavy. Doplatili jsme také na neproměňování velkého počtu stoprocentních brankových příležitostí. Vždycky se vyhrálo jen o gól,“ pokračoval Gorný.

I tak kozmičtí borci ztrácejí na průběžně vedoucí Darkovice pouhých šest bodů, což není suma, která by se nedala na jaře smazat. Tohoto faktu si je vědom i jejich kouč: „Skutečně bodový odstup není nijak strašlivý. Na jaře navíc budeme hrát doma hned v osmi případech, takže věřím, že se ve druhé polovině sezony chytíme a začne nám to tam padat. S umístěním do první pětky bychom byli rozhodně spokojeni.“

A že to Kozmice myslí vážně, dokládají i další věty Karla Gorného: „Už jsme podepsali dva hráče, ale konkrétní ještě přesto nebudu. Potřebovali jsme posílit v útoku a doufám, že novici se dobře zapracují do kádru a pomohou kozmického výběru ke zlepšení.“

Poslední řádky patřily zimní přípravě. „Zimní přípravu odstartujeme druhý týden ledna. Budeme využívat umělou trávu v Hlučíně, na které i odehrajeme přibližně 7 přípravných utkání. V únoru se chystáme na soustředění ve Zlatých Horách,“ uzavřel Gorný.

(dus)