Nejedná se o žádný šprým, ale o tvrdou realitu.

Fanoušci se dnes mohou o tom na vlastní oči přesvědčit, a to na umělé trávě v Kylešovicích, kde je na programu druhé vánoční utkání současných a bývalých hráčů Slezského FC Opava a jejich fanoušků.

Diváci se tak mohou těšit nejen na již zmiňovaného kouče, ale také na celou řadu skvělých fotbalistů, které uvidí přímo v akci. Ti, co měli štěstí a uspěli v nominační soutěži Opavského a hlučínského deníku dokonce po boku svých idolů nastoupí.

V modrožlutých dresech se představí současní hráči Slezského FC, doplnění o Radka Látala a Libora Kozáka. V červených pak hosté vánočního zápasu. A kteří to budou? Zdeněk Pospěch, Zbyněk Pospěch, Jan Baránek, Jan Nezmar, Jan Vožník, Radek Prasek, Michal Kosmál, Petr Vašek, Lukáš Černín, Pavel Hadaškok, Kamil Vrba, Jaroslav Černý, Ivo Farský, Petr Švancara, Jan Hruška, Alois Grussmann, Karel Orel, Jiří Bartl a další.

Tento soubor povede z pozice hlavního kouče Petr Žemlík.

„Původně jsem měl namířeno do Liberce na běžky. Nakonec jsem si ale program pozměnil a na toto utkání zůstávám ještě v Opavě,“ hlásil v pátek dopoledne kanonýr Liberce Jan Nezmar.

Samotní fanoušci, kteří v utkání sehrají podstatnou roli, se na dnešek také moc těší. „Je to super, přijede Karel Jarůšek, a to je bomba,“ nechal se slyšet jeden z nich, Pavel Jatzek alias Džeky.

Zápas má výkop v 10.30, fanoušci, kteří k zápasu nastoupí, mají sraz o půl hodiny dříve. „Dresy dostanou. Doporučujeme jim, ať si vezmou teplé oblečení a vhodnou obuv, hlavně ne kolíkové kopačky,“ podotkl zástupce generálního manažera Slezského FC Opava Radim Matýsek.

„Věřím, že diváci si přijdou na své, a to i ti, co hrát nebudou. Rád bych tímto všechny do Kylešovic pozval. První ročník vyšel výborně, věřím, že tento bude ještě lepší,“ zve všechny na poslední utkání v tomto kalendářním roce generální manažer klubu Pavel Hadamczik, který loni s myšlenkou uspořádat tuto akci přišel.