„Kandidátů bylo hned několik a po důkladném zvážení jsme vybrali právě Karla Orla, který bude představen již v pátek na mimořádném tréninku,“ prozradil horkou novinku z tábora jediného valašského účastníka divize E sportovní manažer klubu Petr Zahradníček. „S náročnou zimní přípravou ale začneme až první lednové pondělí,“ upřesnil.

Fotbalisté Valašského Meziříčí mají za sebou velmi nepovedený podzim. V patnácti duelech nasbírali pouhých jedenáct bodů. Vedení klubu došla trpělivost již po 13. kole, kdy od kormidla odvolala bývalého úspěšného prvoligového fotbalistu a nyní trenéra Vítězslava Tůmu. Závěrečné dva duely tak odkoučoval jeho tehdejší druhý hrající asistent Emil Nečas.

Nový kouč není ve fotbalových kruzích neznámou personou. Karel Orel je znám jako bývalý ligový obránce, jenž hrával za Vítkovice, Baník Ostrava či Opavu. Jako trenér působil ve Frýdku-Místku nebo jako asistent trenéra Paličky v druholigových Vítkovicích. Naposledy, letos na podzim, vedl účastníka Moravskoslezského krajského přeboru Frýdlant nad Ostravicí.

Cíle valašskomeziříč­ského klubu, který se po polovině soutěže pohybuje na sestupové příčce, jsou naprosto jasné. „Jednoznačně chceme zachránit divizi. K tomu směřují všechny naše kroky v zimní přípravě a do toho také zapadá příchod nového trenéra,“ zdůrazňuje Zahradníček.

V hráčském kádru prozatím k žádným změnám oproti podzimu nedošlo. „Na podobné kroky je ještě brzy. Čekali jsme na nového trenéra a jeho jméno je známo velice krátce. Bude také záležet, jaké bude mít představy o týmu a případných posilách pan Orel. Vše se pak pokusíme sladit dohromady. Zatím ale v kádru žádné změny nejsou,“ hlásí sportovní manažer klubu.

O hlavní náplň přípravných zápasů divizního účastníka se postará na zimním turnaji v Novém Jičíně, který startuje v lednu. „Přestože sami pořádáme na naší umělce velký zimní turnaj, rozhodli jsme se pro Nový Jičín. Není sice tak dobře obsazený jako loni, ale stále má větší kvalitu než ten pořádaný u nás,“ vysvětluje Zahradníček strategii přípravy.

Zajímavým testem pro klub ze čtvrté nejvyšší soutěže bude zápas s týmem Moravskoslezské fotbalové ligy. „Na 16. leden máme předběžně domluvený duel s třetiligovým HFK Olomouc,“ těší se Zahradníček.

MAREK HAVRAN