„Nový trenér bude u tvorby mužstva, které musí postoupit z MSFL,“ řekl předseda představenstva Marek Veselý. V současné době na klubu nemají jmenovitě o obsazení této pozice jasno.

„Chceme vybírat z více jmen. S každým kandidátem budeme hovořit. Nyní si další chybu dovolit nemůžeme,“ podotkl šéf SFC.

Hlasujte v anketě: >>> Kdo by měl trénovat Opavu v MSFL?

A kdo tedy bude tím spasitelem? Nabízí se několik jmen. Nejideálnějším řešením by byl návrat Jiřího Nečka. V Opavě působil, a to úspěšně. Fotbalu rozumí, má zkušenosti s prací u mládeže. Je to pozitivní typ člověka, berou ho hráči, je důvěryhodnou osobou pro veřejnost. Ve dvojici s Vilémem Axmannem má předpoklady vrátit Slezský FC do druhé ligy.

Stratég z Hané má sice ještě na dva roky platnou smlouvy v Třince, ale není vyloučeno, že on sám ji předčasně ukončí. A co by Neček řekl k případné nabídce Opavy? „Mám platný kontrakt k Třinci, navíc Opava mi žádnou nabídkou nepředložila, ale je pravdou, že Opavu mám v srdci a pokud by chtěla pomoci, rád pomohu,“ řekl Neček.

Další variantou může být sázka na dravé mládí. Zde by se zajímavě mohla jevit dvojice Lukáš Černín – Jaroslav Kolínek. Oba mají k Opavě velký vztah. Prvně jmenovaný jako trenér vede divizní Kravaře. „Práce v Opavě bych se nebál. Mám k ní velký vztah, byla pro mne velká výzva,“ řekl Černín.

Otazník ale visí u Jaroslava Kolínka, který chce ještě minimálně rok hrát. „Chci hrát, ale na druhou stranu, Opavě chci pomoci v jakékoliv funkci,“ řekl současný kapitán.

Třetím zajímavým adeptem je bývalý reprezentační útočník Petr Samec. Proč právě on? Před svou roční stáží v Kuvajtu pracoval v Hlučíně a zkušenosti s MSFL má, dokázal postoupit s torzem hlučínského mužstva do druhé ligy, navíc když nedostávalo výplaty. Umí tým nabudit.

Čtvrtým adeptem je Jan Baránek. Bývalý kapitán SFC, který trenérské zkušenosti sbíral v Jakubčovicích, nyní vede dorost ostravského Baníku. Potenciálních kandidátů je určitě více… Kdo to ale nakonec bude, ukáže čas. V nejbližších dnech bude jasno.