Klub přátel opavského fotbalu působí již řadu let. „Scházíme se vždy jednou týdně, navštěvujeme všechny domácí zápasy,“ uvedl předseda klubu Oldřich Procházka a dodal: „Když jsme byli mladší, jezdili jsme i na hřiště soupeřů. Zdravotní stav většiny z nás už to dnes bohužel nedovoluje.“

Pavel Hadamczik přivítal členy klubu u vchodu na sekretariát, před besedou jim ukázal právě probíhající rekonstrukci toalet a prádelny, všichni přítomní si prošli také zázemí klubu. Někteří z členů klubu působili v Opavě jako aktivní hráči a nestačili se divit, jakých změn zázemí hlavní tribuny v posledních letech doznalo.

Exkurze se na chvíli zastavila také na hlavním hřišti. Zatímco na trávníku trénoval první celek, probírala se výstavba vyhřívání a reklamní panely. „Na výstavbu vyhřívání je připraven projekt, který se již měl realizovat. Plány ale zhatila krize a nedostatek finančních prostředků,“ uvedl Pavel Hadamczik a pokračoval druhým tématem:

„Staré reklamní panely u hřiště jsme postupně vyměnili za polykarbonátové desky. Jsou lehčí, lépe se s nimi manipuluje a reklamy vypadají jednotně.“ Přítomní si prošli také posilovnu a administrativní část klubu ve druhém patře, poté se přesunuli do salonku, kde proběhla téměř tříhodinová diskuse.

Probíraly se hráčské přestupy, financování klubu, násilí na stadionech a další témata. „Myslím, že pro obě strany bylo setkání přínosem. Přítomní se mohli zeptat na to, co se jinak dozvídají jen z doslechu, my jsme zase získali zpětnou vazbu od fanoušků,“ byl spokojen Hadamczik.

Ondřej Ludvík