„Petr už za nás hrával. Nyní řeší angažmá v Rakousku, věřím ale, že zůstane v Kobeřicích. Pro nás je to klíčový hráč, což opět ukazuje i v přípravě,“ řekl kobeřický stratég. „Společně s ním chceme ještě dořešit setrvání Ondry Večerka. Jinak věřím, že kádr zůstane pohromadě a na podzim budeme silnější,“ je si jistý Dušan Christoph, kterého těší, že v klubu budou nadále působit i bratři Robin a René Wirthovi. „Oba budou pokračovat, což je pozitivní. Stejně jako Péťa Štencek v brance,“ pousmál se trenér Kobeřic.

Kobeřičtí jsou v tréninkovém procesu asi měsíc. „Jen, co přišlo rozvolnění, tak jsme začali s přípravou. Trénovat budeme ještě týden, pak dostanou hráči volno. „S hlavní fázi příprav začneme pátého července, protože už devátého hrajeme zápas Prajzského poháru,“ přibližuje Dušan Christoph. V něm jeho tým narazí na dalšího účastníka krajského přeboru, a to Moravan Oldřišov.

Kobeřice doposud odehrály tři přípravné duely. Porazily Bohuslavice 9:4, prohrály 1:2 s Dolním Benešovem a rozstřílely Chlebičov 7:0. V pátek 11. června je čeká čtvrté utkání. Ve Štěpánkovicích hrají s domácím účastníkem I.A třídy. Tohle střetnutí má výkop v 18 hodin.