Opavský kapitán Jaroslav Kolínek se před nedělním utkáním v Hradci Králové s týmem normálně rozcvičoval, na hřišti se ale neobjevil. Zablokována záda ho poslala na lavičku.

„Měl jsem zablokovaná záda dole u páteře, bolest i vystřelovala do nohy, a ta nefungovala tak, jak měla,“ popsal v kostce svůj problém Kolínek. „Chtěl jsem ale hrát, absolvoval jsem s kluky rozcvičku, ale nešlo to. S trenérem jsme byli domluveni, že pokud to nepůjde, hrát nebudu, a to se také stalo. Na místo byl připraven Robin Wirth,“ řekla smutně opavská opora. Jak sám říká, během utkání byl pořádně naštvaný. „Byl jsem rozmrzelý. Dostával jsem se do herní pohody a teď přijde toto,“ říká mrzutě. „Naštěstí jsme vyhráli. Výsledek byl pro Hradec ještě milosrdný, mohl dostat klidně trojku. Kluci na hřišti předvedli výborný výkon,“ podotkl zkušený fotbalista.

Vítězství katapultovalo Slezský FC do čela soutěže. „Na tabulku je pěkný pohled. Avšak do konce chybí ještě řada kol. Musíme se držet při zemi a připravit se pořádně na Příbram. Čeká nás velmi těžké utkání,“ snaží se krotit euforii.

O tom, zda v sobotu nastoupí, ještě neví. Podle jeho slov noha ještě úplně v pořádku není. „V úterý a středu jsem trénoval individuálně. Ve čtvrtek chci jít normálně s týmem. Chtěl bych proti Příbrami nastoupit, věřím že to bude dobré,“ přeje si Jaroslav Kolínek. Sobotní zápas začíná v 17 hodin.