Sobotní vítězství se nerodilo lehce. Slezany zaskočil rychlý gól, celý první poločas se z tvrdého direktu vzpamatovávali. Z krize je vytáhl až Jaroslav Kolínek, který jako správný kapitán gólem na 2:1 vnesl do řad svého týmu klid.

„Chtěli jsme na soupeře vletět. Jenomže jsme dostali nešťastný gól po teči, který nás rozhodil a dostal do útlumu,“ začal s rozborem zápasu Kolínek. „Pomalu jsme se začali zvedat. Vyrovnání přišlo z penalty, která byla neoddiskutovatelná,“ zdůraznil opavský kapitán a pokračoval: „Do konce první půle jsme si vypracovali ještě několik šancí, škoda té, kterou měl Venca Zapletal.“

Chleba se začal lámat ve druhém poločase. „V kabině bylo mírné dusno, první poločas jsme si vyříkali s tím, že musíme dát co nejrychleji gól,“ poznamenal Kolínek. A právě z hlavy opavského kapitána zamířil míč do sítě. „Ústí při standardkách osobně bránilo, měl jsem jít na přední tyč, riskl jsem to a šel na zadní. Gólman udělal chybu a já už měl před sebou lehkou úlohu: poslat míč do sítě,“ popisoval jeden z klíčových momentů zápasu šťastný střelec.

Opavští poté ovládli dění na hřišti. „Měli jsme míč častěji na svých kopačkách a vytvořili si celou řadu šancí. Myslím si, že od příchodu Libora Kozáka jsme měli hru pod kontrolou,“ všiml si Jaroslav Kolínek. Slezané brzy přidali Horkou třetí gól a měli i další šance. „Naše převaha byla patrná hlavně při standardních situacích. Bohužel šance jsme neproměnili a lehkou brankou vrátili Ústí do hry. Trochu jsme znervózněli a do posledních minut se tak báli o výsledek.

Definitivní klid nám přinesla až branka Rosti Kiši,“ vydechl si Kolínek. Opavští se tak pomalu z úvodní jarní porážky otřepávají, a jak se zdá, Dukla je už zapomenuta. „Již na Slovácku to nebylo z naší strany špatné, srazil nás až vyrovnávací gól v nastavení. V týdnu ale všichni makali na doraz, já osobně jsem měl z přípravy na Ústí výborný pocit, věřil jsem, že tenhle zápas musíme vyhrát, a to se také stalo,“ poznamenal Kolínek.

Žluto-modří se tak dokázali vyrovnat i s vynucenými absencemi hráčů základní sestavy. „Je pravda, že hráči, kteří hráli v základu nějakým způsobem, chybějí. Na druhé straně jsou zde kluci jako Luboš Horka, kteří je zastoupí,“ míní Kolínek. Úvodní tři kola jara přinesla celou řadu překvapivých výsledků, ukázala se jako velká pohroma favoritů.

„Spousta týmů v zimě dobře posílila a potrénovala. Navíc druhá liga je enormně vyrovnaná, což ukazují i výsledky. I dnešní zápas byl pro nás těžký a jsem rád, že se nám ho podařilo zvládnout. Nikdo to nebude mít nikde jednoduché. Brzy dojde řada i na Bohemku,“ uzavřel Jaroslav Kolínek.