„Na úvod chci říci, že v Bruntále se mi líbilo, nebylo to špatné, fotbal pod trenérem Kotalou mě bavil,“ začal povídání osmatřicetiletý útočník. Než přišla koronavirová pauza, pravidelně nastupoval v základní sestavě. „Byli jsme domluveni na roční spolupráci, a to i z hlediska finančního plnění, a to bez ohledu na to, zda se bude hrát,“ pokračoval odchovanec Slezského FC Opava. „Naposledy jsem měl schůzku s klubovým šéfem panem Urbanem. Musím říci, že jsem z ní pořádně rozčarovaný. Nedodržel slovo, na kterém jsme se domluvili. Pro místní je klíčovým mužem, pro mě velkým zklamáním. Nejednal vůbec fér. Když vás chtějí a teče jim do bot, slíbí vám i modré nebe,“ kroutil hlavou bývalý hráč Opavy, Slovácka, Liberce, Slavii, Dukly, Brno, Petržalky, Karviné, německého Cotbusu nebo norského Odd Grenlandu. „Ve finále mi nešlo ani peníze, ale o přístup. Opravdu jsem čekal férovější jednání,“ doplnil autor sedmapadesáti prvoligových branek.

Co bude nyní s opavským odchovancem dál? „Fotbal je mým životem, chci u něj zůstat. Rád bych předával zkušenosti malým klukům, tahle práce by mě bavila. A nejlépe u nás v Opavě, v klubu, kde jsem sám s fotbalem začínal,“ prozradil Zbyněk Pospěch.

Na otázku, zda by ještě někde nechtěl hrát „To momentálně nevím, v Bruntále mi vzali do fotbalu chuť a trenér West z Opavy se ještě neozval,“ odpověděl Zbyněk Pospěch s úsměvem. „Čistě teoreticky bych se ale určitě dokázal na druhou ligu dokázal ještě připravit,“ uzavřel už s vážným výrazem ve tváří.

V příštím týdny přineseme se Zbyňkem Pospěchem obsáhlý rozhovor o celého je kariéře, kde mimo jiné zavzpomíná na tažení pohárovou Evropou, nebo liberecký a slovenský titul a i na to, jaký byl v mládí rebelem.

Vyjádření Jana Urbana

Jan Urban žije sportemJan Urban Zdroj: Deník/VLP Externista

Jan Urban (předseda Slavoj Olympie Bruntál): „Důrazně se ohrazuji k vyjádření Zbyňka Pospěcha. Absolvoval jsem s hráčem dvě schůzky před jeho příchodem do našeho klubu. Následně jsem byl ještě přítomen na jedné, před startem přípravy po coronavirové pauze, a to ještě v přítomnosti našeho místopředsedy Radka Zatloukala, který jinak vše s hráčem Pospěchem řešil. Náš klub nikomu nic nedluží a nikdy nedlužil, na tom si zakládáme. Do prosince máme s hráčem všechny závazky vyrovnány. S tím, že další finanční plnění začne v květnu, kdy začne znovu příprava. Oficiálně nám Zbyněk Pospěch ještě neoznámil, že v klubu končí.“