V zimě se nečekaně ozvala Opava. Odchovanec pražské Dukly poprosil šéfa firmy o dvoutýdenní neplacené volno a vydal se vstříc slezskému dobrodružství.

Výsledek?

Půlroční hostování, oslava postupu a nedělní debut pod malšovickými lízátky v dresu Slezského FC.

Na hřiště se dostal až v 84. minutě.

„I tu chvilku jsem si náramně užil. Vyhráli jsme 4:1, jsme první v tabulce, jdeme do ligy, prostě krása,“ rozplýval se Ondřej Kotlík.

Během své chvilkové epizody vybojoval jeden faul, mohl se dostat i do šance. „Kdyby mi dal Tomáš Smola balon do běhu, mohl jsem jít sám, ale i to je fotbal,“ podotkl.

K opavskému týmu se jeden z nejlepších střelců Pražského přeboru připojil v zimní přestávce.

„Byla to pro mě velká změna. V přeboru jsme trénovali třikrát týdně, v Opavě jsem si musel zvykat na profesionální režim. Je to úplně o jiném přístupu. Beru to jako velkou zkušenost,“ přiznává Ondřej Kotlík. Ve Slezském FC je zatím na půlročním hostování. „Uvidíme, co bude po sezoně. Rád bych v Opavě pokračoval,“ netají se svým přáním.

Než si přičichl k profi fotbalu, pracoval jako projektant. „V práci jsem dostal na půl roku volno. Se šéfem jsme se domluvili, že to půjdu zkusit. Rýsovat a projektovat baráky jsem ale nepřestal,“ zvedl prst Ondřej Kotlík.

Během svého půlročního působení v Městských sadech trénoval s prvním týmem a hrával hlavně za béčko v divizi.

„Ze začátku jsem se trápil střelecky, pak mi to tam začalo padat. Musím uznat, že divize na Moravě má větší kvalitu než ta v Čechách,“ má možnost srovnávat útočník, jenž si vyzkoušel během své kariéry i angažmá v nižší německé soutěži, kde oblékal dres SV Schöllnach.

K tomu, že šanci v prvním týmu dostal až v závěru soutěže, řekl: „Proti Budějovicím, na Olympii, i v Příbrami jsem se dostal na lavičku. Tajně jsem doufal, že se na hřišti objevím. Nakonec jsem se dočkal.“

Rodák z Prahy je unesený z opavských fanoušků. „Takové jsem nikde nepoznal. Z atmosféry při domácích zápasech naskakuje husí kůže. Tyhle fanoušky musí Opavě závidět celá liga,“ zakončil Ondřej Kotlík.