Fotbalisté Slezského FC ho zakončili porážkou na Slovácku a v celkovém zúčtování obsadili až sedmou příčku. Toto umístění lze určitě považovat za zklamání, neboť tým Radka Látala měl rozhodně na víc.

Zápas v Uherském Hradišti (čtěte zde) byl takovým symbolickým vyústěním celého jara, ve kterém Slezský FC působil na domácím trávníku suverénním dojmem, kdy venku sbíral body jen sporadicky.

„Začátek utkání byl z naší strany dobrý. Jenomže poté jsme po chybě inkasovali branku a více ze hry měl soupeř. Podařilo se nám vyrovnat, a mohli jsme dokonce dát vedoucí gól, avšak Neubert jasnou šanci zahodil. No a nakonec jsme navázali na naše jarní výkony venku i tím, že jsme v závěru inkasovali branku a prohráli,“ smutnil po zápase trenér Radek Látal.

Právě jarní venkovní zápasy byly ze strany žluto-modrých hodně nepovedené. „Je pravda, že doma jsme byli schopni hrát nátlakový fotbal, kdežto venku nám to vůbec nešlo. V některých zápasech jsme se byli nuceni obejít bez zraněného Radka Mezlíka. Ten je pro nás klíčovou postavou defenzivy. Dobře hru diriguje, umí na spoluhráče mluvit. Bohužel kluci, kteří ho měli nahradit, svou roli nezvládli,“ podotkl Látal a dodal:

„Radek Mezlík je v současné době pro naši obranu vůdčí osobností.“

Konečné sedmé místo je pro Opavu zklamání. „Já jsem do týmu přišel, když byl nějaké tři čtyři body od sestupu. Dokázali jsme jít tabulkou nahoru. Škoda právě těch venkovních zápasů, kdyby se nám je podařilo lépe zvládnout, mohli jsme pomýšlet i na vyšší příčky,“ konstatoval Látal.

Pro bývalého reprezentanta byla opavská štace premiérová v profifotbale. „Určitě to bylo jiné, náročnější než vést třetiligový Frýdek–Místek. V začátku mi pomohl Jiří Neček, jehož setrvání u týmu bylo mou podmínkou. Mužstvo jsem přebíral dobře připravené, mělo řád a disciplínu. Za půl roku jsem si o týmu udělal poznatky, a to mi také pomohlo,“ řekl Látal.

V příštím ročníku ale Jiří Neček již současnému hlavnímu kouči Opavy pomáhat nebude, neboť odchází do Třince. „Náš realizační tým bude mít o jednoho člověka méně. Na pozici prvního asistenta se posune Vilém Axmann,“ vysvětlil Látal.

Přípravu na nový soutěžní ročník zahájí Slezané ve středu 24. června. „Celý letní přípravný blok už máme dopodrobna naplánovaný. Půjdeme do nové sezony s cílem, abychom v sezoně od samého začátku bojovali o ta nejvyšší patra,“ poznamenal Radek Látal.

Na otázku, k jakým změnám v kádru dojde, odpověděl: „Mužstvo je delší dobu pohromadě, chtělo by trochu obměnit, udělat v něm prostě revizi. Otázka také je, jak to bude s hráči, kteří jsou v Opavě na hostování.“