Oč přesně jde? V pátek 7. června se na fotbalovém stadionu uskuteční v rámci oslav 800 let slezského města charitativní utkání mezi Osobnostmi Opavy a Realem TOP Praha, jehož výtěžek bude v plné výši věnován Paťulce Keis plus sourozencům Adélce a Matymu Markovým. „Musím přiznat, že se těším. Po dlouhých letech budu moci opět vyběhnout na opavský trávník,“ řekl Libor Kozák, fotbalový útočník, který si během své bohaté kariéry zahrál v Itálii, Anglii a také za národní tým. Do páteční akce se výrazně angažuje. „Neřekl bych, že já. Hodně práce dělá město Opava a kluci z Ceca Cupu. Jejich práci je třeba vyzdvihnout,“ podotkl pětatřicetiletý útočník.

Libor Kozák se svými kamarády pořádá už nějaký ten pátek fotbalový turnaj Ceca Cup. Letos bude na programu jubilejní desátý ročník. „Máme výročí, chtěli jsme ho nějak oslavit, takže jsme se rozhodli podílet na organizaci pátečního zápasu. Spojil jsem se se Sašou Smitou, zakladatelem Realu TOP Praha. Nápad se mu líbil, takže jsme si řekli, že do toho jdeme,“ přiblížil rodák z Brumovic.

Diváci se mohou těšit na Libora Kozáka, Milana Bartesku, Pavla Zavadila, Zdeňka Pospěcha, Zbyňka Pospěcha, Otakara Nováka, Zdeňka Partyše, Marka Stromského, Petra Czudka, Ivana Trojana, Jakuba Holušu, Jakuba Šiřinu, Michala Kosmála, Petra Švancaru, Marka Heinze, Přemka Forejta, Jana Rajnocha, Lukáše Zelenku a další zajímavá jména.

V barvách domácího týmu se představí také opavský primátor Tomáš Navrátil. Tým Opavských osobností povede z pozice hlavního kouče bývalý generální manažer SFC Opava Pavel Hadamczik.

Ivan Trojan po zápase za Opavu | Video: Filip Brhel/Roman Brhel

Před i během zápasu máme pro návštěvníky připraven doprovodný program: cvičení s dětmi pod taktovkou Colliery CrossFit Opava, fotokoutek nebo možnost přihlásit se do registru dárců kostní dřeně v rámci Náboru hrdinů. Po závěrečném hvizdu proběhne autogramiáda všech osobností a dražba podepsaných dresů.

„Chtěli jsme divákům představit i kluky z jiných sportů, což se nám podařilo. Věřím, že se lidi budu dobře bavit,“ dodal Libor Kozák. Páteční zápas má výkop v 17.30 hodin, vstupné na něj činí 50 korun a jeho plná výše směřuje na charitu.