Pro trenéra Karla Gorného by to byl příběh jako ze snu. Tento člověk už vede kozmický tým pětadvacátým rokem a ne nadarmo jej můžeme připodobnit k legendárnímu kouči Manchesteru United - Siru Alexi Fergusonovi.

Kozmice mají skvěle nakročeno i k tomu, aby v jarní části oslavovaly postup z I. B třídy. „Znělo by alibisticky, kdybych tvrdil, že se nepokusíme postoupit. Samozřejmě konkurence v podobě Polanky bude obrovská. Odepisovat nesmíme ani Klimkovice, jež se prezentovaly kvalitním fotbalem.

Pak je zde i Píšť. Pro mě osobně by to byl krásný zážitek v mé trenérské kariéře,“ poznamenal Karel Gorný a v krátkosti se ještě vrátil k podzimu: „Nepovedly se nám dva zápasy. Doma s Darkovičkami a venku s béčkem Dolního Benešova. Kdybychom je zvládli, mohli jsme mít třeba o čtyři body více.“

Zimní příprava kozmických fotbalistů už měla začít, ale sněhová kalamita, která zasáhla celou republiku, byla proti. „Měli jsme ji zahájit v hlučínské nafukovací hale, jenže ta byla pod sněhem a o odklízení se starali hasiči,“ vysvětlil a dodal: „Z těchto důvodů začneme později.

Budeme využívat hřiště s umělou trávou v Kozmicích a také již zmíněnou nafukovačku v Hlučíně. Máme dojednány i přípravné zápasy s Petřkovicemi a Strahovicemi. Momentálně zvažujeme možnost soustředění v Hutisku-Solanec, kde jsme byli vloni. O tom se však teprve musí rozhodnout.“

Nebyla by to zimní přestávka, aby se nešířily spekulace o možných nových akvizicích. Kozmice už dokonce mají jedno potvrzené jméno. „Z Baníku Ostrava k nám přichází Petr Helštýn. Naposledy hrál za Město Albrechtice. Vyztuží naši obranu na postu stopera. V našem týmu působí i jeho bratr Rostislav.

Jestliže se chceme rvát o postup, musíme kádr ještě zkvalitnit. V merku mám i další fotbalisty. Máme pouze jednoho gólmana, takže druhý by nebyl na škodu. Dále pak potřebujeme dalšího hráče do útočné fáze,“ postoupil dále v rozhovoru Karel Gorný.

Abychom si tedy vše shrnuli. Kozmice jsou nyní jen o skóre druhé za vedoucí Polankou. Na čele I. B třídy béčkové skupiny mají shodně třicet bodů. Radost z toho má i celá kozmická veřejnost. „Samozřejmě jde to cítit. Fotbalem žije celá obec,“ uzavřel dlouholetý kormidelník Kozmic.

Petr Dušek