I poté, co Kozmičtí dohráli svůj poslední zápas sezony s Markvartovicemi, nevěděli, zda postoupili či nikoli. Museli několik dní čekat a verdikt byl nemilosrdný, týmu chyběl k postupu pouhý bod.

„Bohužel jsme postup ztratili v závěru sezony, kdy jsme kvůli nepřízni počasí neměli kde trénovat, a následně po třítýdenním výpadku na nás čekaly dva týdny anglického formátu, kdy jsme hráli středa, sobota, středa, což by nezvládla ani některá ligová mužstva, natož my amatéři,“ přiznává trenér Karel Gorný, který však musel uznat, že to nebylo jen počasí, co vzalo Kozmicím postup.

„Musíme sportovně přiznat, že hlavním favoritem byla Polanka, která svou hrou potvrzovala, že je asi opravdu nejlepší, navíc v jarní části ročníku vládla Hať, která, když dobře posílí, může být příští rok velmi nebezpečná.“

Kozmice po celou sezonu tak trochu doplácely na velmi úzký kádr a nebýt dorostenců, bylo by to zřejmě s tímto klubem velmi špatné. „Dorostenci nás drželi nad vodou, hodně nám pomohli a na lavičce jich vždy bylo plno, moc si jejich pomoci vážím a myslím si, že spousta z nich ukázala, že mají opravdu talent,“ říká Karel Gorný, který takto loni objevil Tomáše Gaie, který se mu letos odvděčil skvělými výkony a řadou branek.

Bohužel pro Kozmice se zdá, že je nyní čeká mírný odliv hráčů, kteří budou chtít zkusit své štěstí někde jinde. „Všechno je v jednání, nic není ukončené, a nechci tak dělat ukvapené závěry, ale velký otazník visí například nad Honzou Vehovským, Petrem Reiským nebo třeba Jakubem Fialou,“ potvrzuje zkušený stratég Gorný, který se právě na Jakuba Fialu mohl po celou sezonu spolehnout, mezi tyčemi odchytal celý ročník.

„Ano, je to tak, jeho odchod pro nás bude velkým oslabením, ale holt se s tím musíme popasovat a hledat za něj náhradu,“ doplňuje trenér s tím, že v dorostu zřejmě žádného brankáře pro první tým neobjeví. Kdo přijde do týmu, může být jasné už 24. července, kdy přijedou Kozmice do Šilheřovic sehrát přípravný turnaj, kde by podle slov trenéra rády ozkoušely nové tváře a případné posily.

Dobrou zprávou může být pro fanoušky Kozmic setrvání tria Vojáček, Buchvaldek a Kašuba, kteří se domluvili na další spolupráci.

Petr Večeřa

Kozmice, I.A třída, 2. místo, 50 bodů

Doma: 3. místo: 9 vítězství, 1 remíza, 3 porážky
Venku: 2. místo: 6 vítězství, 4 remízy, 3 porážky

Brankáři: Jakub Fiala 26 utkání/ 6 utkání s nulou
Červené karty: Petr Buchvaldek 1
Střelci: Jan Bunček 12, Petr Buchvaldek 7, Pavel Kašuba 6, Tomáš Gai 6 , Aleš Vojáček 5, Karel Bečka 4, Petr Reiský 3, Jan Vehovský 3, Luboš Knoflíček 2, Tomáš Horsinka 1, Jakub Janík 1, Martin Kegel 1, Tomáš Teska 1, Tomáš Lindovský 1