Utkání začalo tak, jak asi všichni očekávali a tedy tlakem hostí, kteří domácí hráče vůbec nepouštěli k míči. „V prvním poločase hrál jen jeden mančaft, měli jsme minimálně osm gólovek a domácí neměli snad ani střelu na branku,“ komentoval první poločas trenér Pusté Polomi Milan Baculiák.

Jenže šance nejsou všechno a fotbal se hraje na góly, což hosté samozřejmě velmi dobře vědí, a ví to také Beinhauer, střelec gólu z 30. minuty prvního poločasu. Gól to byl jako z učebnice, první přišla rychlá kombinace záložní řady, poté načechraný centr Kozla, který hledal právě Beinhauera, jenž se v podobných situacích nemýlí – 0:1.

„Byl jsem velmi nemile překvapen, protože druhý poločas byl už úplně jiný. Bohumín byl najednou mnohem lepší než v první půli a bylo to vyrovnané utkání. Nemyslím si však, že by to bylo tím, že by se tak moc zlepšili, spíše jsme jim to usnadnili svou hrou,“ hodnotil výkony obou týmů trenér Baculiák.

Najednou přicházely velké šance na obou stranách a Kavulok měl co dělat, aby si udržel své čisté konto. „Musím našeho gólmana pochválit, byl skvělý, soupeř měl spoustu šancí a všechny skončily na našem brankáři. Petr mi udělal ohromnou radost,“ pěl ódy na svého brankáře trenér Pusté Polomi.

„Mrzí mě ale, že jsme neměli více štěstí v zápase. Minimálně Zíma tam měl tři skvělé příležitosti, dvakrát mohl dát gól hlavou a jednou šel sám na brankáře a ani jednou z toho nebyl gól,“ tentokrát žehral Baculiák.

Bohumín - Pustá Polom 0:1 (0:1)
Branky: 30. Beinhauer
Pustá Polom: Kavulok – Kozel, T. Hradský, Raška, Šmíd – Jurč, M. Hradský, Mikulenka, Žiga (65. T. Valošek) – Beinhauer, Zíma (70. R. Valošek)

Petr Večeřa