Při pohledu na hřiště se mohlo zdát, že Pustá Polom zápas ovládá, ale gólově svou převahu vyjádřit neumí, ale tohle se změnilo ve dvacáté minutě, kdy Kozel rozehrál roh a Pohludka krásnou ranou z první otevřel skóre utkání.

V tuto chvíli se zdálo, že hosté mají nakročeno ke třem bodům. Jenže pět minut před koncem se začaly dít věci. Ve 40. minutě odpískal rozhodčí trestný kop a díky němu domácí vyrovnali. Obrat završili ve 44. minutě, kdy si hráči Českého Těšína našli prostor u levé lajny a skvělým centrem přímo na hlavu otočili skóre.

„Byla to hrozná škoda, jelikož jsme byli lepším týmem, drželi jsme více míč a hru relativně kontrolovali, ale bohužel se nám nedařila finální fáze, ve které bychom potřebovali možná trochu více klidu a štěstí,“ uvažoval nad příčinou neúspěchu v prvním poločase trenér Pusté Polomi Milan Baculiák.

V druhém poločase byli hosté opět aktivnější, ale jak už bylo řečeno, nedokázali svou snahu dotáhnou do úplného konce. Nejblíže ke gólu měl Zíma, který však příležitost skórovat nevyužil, a na druhé straně tak slavili domácí, kterým sudí přisoudil pokutový kop.

„Prohráli jsme na krásu, protože 80 minut jsme byli lepší, ale nedokázali jsme tlak proměnit ve větší šance a nakonec i góly,“ uzavřel.

Český Těšín - Pustá Polom 3:1 (2:1)
Branky: Menrok, Fizek, Rac (penalta) - Pohludka
Pustá Polom: Kotán (46. Kavulok) – Kozel, Tomáš Hradský, Raška, Šmíd (60. Valošek) – Jurč, Martin Hradský, Zíma, Žiga – Beinhauer, Pohludka (75. Šlosárek)

Petr Večeřa