První třicet minut tohoto duelu moc fotbalové krásy nepobralo. Ani jeden tým se nedokázal dostat do šance. Domácí začali lépe kombinovat až ke konci poločasu, ale k vytoužené první brance v síti soupeře to stále nevedlo.

Ba naopak! Jako blesk z čistého nebe se minutu před koncem prvních čtyřiceti pěti minut prosadili hosté, když chyboval na kraji obrany Chrenko. To však nebylo z hostující režie vše. Po sedmi minutách druhé půle se totiž opět po chybě domácí obrany prosadil podruhé v zápase Frenštát a s Hájem to nevypadalo zrovna nejlépe.

Schylovat k lepším časům se svěřencům kouče Škumáka začalo až v 67. minutě, kdy se po centru Malocha prosadil chladnokrevně bek Surový. Domácí se i nadále tlačili do šancí, ale vyrovnávací gól stále ne a ne přijít. Už už se zdálo, že Háj nezíská ani bod.

To by ale nemohl být na hřišti Šubrt, jenž technickou střelou po individuální akci tři minuty před koncem srovnal. Ve zbývajících minutách mohli rozhodnout o výhře domácích jak Ineman, tak i Trupl s Prokšou. Ani jeden ovšem míč do sítě nedokázal propasírovat, takže i proto skončil tento zápas nerozhodným výsledkem 2:2.

„Bod je pro nás z tohoto utkání určitě plusový. Tým prokázal velikou vůli, díky níž jsme dokázali alespoň srovnat. Samozřejmě vyhrát by bylo lepší, ale myslím si, že remíza je zasloužená,“ zhodnotil stručně výkon svého týmu kouč Háje ve Slezsku Rostislav Škumák.

Háj ve Slezsku - Frenštát pod Radhoštěm 2:2 (0:1)
Branky Háje: 67. Maloch, 87. Šubrt
Háj ve Slezsku: Rozhon – Chrenko, Nádvorník, Hrubý, Surový – Maloch (77. Prokša), Halška (60. Ineman), Šubrt, Komárek (60. Chodílek) – Janíček, Trupl

Daniel Bartonec