Háj musel před utkáním řešit spoustu problémů, jelikož mu chybí řada stabilních opor, bylo jasné, že někteří hráči budou muset nastoupit na pozicích, které znají snad jen z tréninků.

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a Háj si dokázal vytvořit i dvě větší šance, které mohly navnadit fanoušky. Bohužel pro domácí šel Lískovec po půlhodině hry do vedení, když Janíček nepokryl správně míč a rychlý protiútok zakončil kanonýr hostí Broulík.

„Diváci viděli vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Vedení 1:0 bylo velmi těsné a my jsme byli stále ve hře, bohužel soupeř dal v nastaveném čase gól a hodně nás tím nalomil,“ řekl trenér Háje Rostislav Škumát. Lískovec se opravdu trefil minutu před koncem prvního poločasu a na svědomí to měl Myšinský, pro kterého to byla již 23. trefa v sezoně.

Druhý poločas začal lépe pro domácí a hned ve 54. minutě nesla tato aktivita své ovoce, když se z krásně kopnutého trestného kopu ke vzdálenější tyči mohl radovat Konvička. Neuteklo ani deset minut a přišla hostující odpověď. Znovu u toho byl nejlepší střelec Myšinský, který se otočil kolem hráče a střelou k tyči zlomil naděje všech hráčů Háje.

„Myslím si, že to byl klíčový moment zápasu. Kluci hráli dobře a díky naší brance jsme se dostali do zápasu, ale ten třetí gól je naprosto zlomil, přestali hrát a odevzdali se, což je velká škoda, jelikož měli na to, aby se před domácí fanoušky předvedli a ukázali svou kvalitu,“ litoval trenér Škumát.

Ve zbytku zápasu už byl Lískovec jasně lepší a Broulík svými dvěma brankami završil svůj hattrick. „Prosadili se oba jejich nejlepší střelci, vždyť Broulík i Myšinský mají dohromady okolo 50 branek,“ říká trenér Škumát s tím, že v Háji muselo toto číslo obstarat celé mužstvo.

„V celém utkání byla vidět snaha bojovat, ale naše sestava byla hodně improvizovaná a kluci byli hodně unavení, čemuž nahrávalo i to velmi horké letní počasí. Navíc se nám v prvním poločase zranil Trupl, který má výron v kotníku a je jasné, že pro něj sezona skončila.“

Háj ve Slezsku - Lískovec 1:5 (0:2)
Branky: Konvička – Broulík 3, Myšinský 2
Háj ve Slezsku: Rozhon – Maloch, Halška, Konvička (86. Nádvorník), Ryboň – Prokša (80. Ujfaluši), Chodílek, Šubrt, Komárek – Janíček, Trupl (46. Ďurko)

Petr Večeřa