První poločas patřil hájeckému celku. Nádvorníkova střela nejprve mířila jen kousek vedle. Zastřeloval se i Ineman, jehož pokus mířil těsně nad. Domácí se ale vytouženého gólu přece jen dočkali, když si krátce po půlhodině hry srazil střílený centr Janíčka do vlastní sítě jeden z hostí.

Do poločasu Háj stihl udeřit ještě jednou. Trupl se na polovině hřiště krásně uvolnil a tváří v tvář brankáři mu nedal šanci. „Podle mého názoru jsme první půli kontrolovali,“ usoudil trenér Háje Rostislav Škumát.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začali aktivněji domácí. Šubrt nejdříve vypálil z distance asi třiceti metrů, ovšem trefil jen dobře postaveného gólmana. Zanedlouho se povedlo snížit Novému Jičínu. Po kombinaci středem se dostal ke střele Bajer a mířil přesně k tyči.

Následovaly obrovské možnosti Škumátovy družiny. U té první napálil Trupl břevno, od něhož balon putoval ven z brány. O chvíli později se sám na bránu řítil tentýž hráč. Jičínský gólman jej ale vychytal. Do třetice všeho dobrého i zlého se v gólovce objevil také Šubrt. Ani on však hájeckou střeleckou nemohoucnost ve druhém poločase prozatím neutnul.

Pět minut před koncem si domácí skoro museli rvát vlasy, protože hosté vyrovnali po centru hlavou Polónyim. Poslední slovo však přece jen patřilo Háji ve Slezsku. Šubrt obhodil gólmana a bylo to 3:2. V závěru měli dobré možností ke vstřelení branky i Komárek s Prokšou. Jenže prvně jmenovaný trefil jen břevno a druhý svůj pokus mezi tři tyče vůbec nevměstnal.

„Výsledek byl po jičínské vyrovnávací brance dlouho na vážkách. Jedná se o cenné vítězství, přestože mohlo být vyšší, na druhou stranu z toho však mohla vzejít i remíza. Kvůli nepřesvědčivým výkonům defenzivy z minulých zápasů jsem do defenzivní linie postavil Nádvorníka, což se vyplatilo,“ konstatoval trenér Háje Rostislav Škumát.

Háj ve Slezsku - Nový Jičín 3:2 (2:0)
Branky: vlastní, Trupl, Šubrt – Bajer, Polónyi
Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Maloch, Hrubý, Nádvorník, Surový – Halška, Ineman, Šubrt, Chodílek (75. Komárek) – Janíček (79. Prokša), Trupl (90. Jašek)