První poločas byl celkem vyrovnaný. Šance byly na obou stranách. Poprvé zahrozili domácí, jenže pokus Trupla brankových parametrů nenabral. Podobně na tom byl i trestný kop Šubrta.

I hosté ohrožovali Ujfalušiho mezi třemi tyčemi hájecké svatyně. Nejblíže ke gólu měl Beinhauer, ale dvakrát mu míč v dobré pozici vypíchla domácí obrana. Ve dvaačtyřicáté minuty se však již polomskému střelci poštěstilo. Dlouhý pas Martina Hradského převzal na levé straně Žiga, odcentroval na bližší tyč, kam si naběhl právě Beinhauer a lehkou tečí poslal svůj tým do vedení.

To však trvalo jen do chvíle, než se o dvě minuty později kopala penalta. Úhly pohledu obou trenérů na celou situaci se však různí. „Tohle byl jasný pokutový kop. Náš hráč si obhazoval hostující obránce, který rukou zastavil míč,“ komentoval domácí kouč Rostislav Škumát.

Kormidelník Pusté Polomi Milan Baculiák zastával úplně jiný názor. „Nevím, jestli tito rozhodčí znají výklad pravidel, ale za nastřelenou ruku by se penalta pískat neměla. Navíc když ke všemu dojde v rohu šestnáctky,“ vysvětloval.

Ať už je pravda kdekoliv, úspěšným exekutorem se stal Šubrt a vyrovnal na poločasových 1:1. Závěrečné dějství začal aktivněji Háj ve Slezsku, avšak trefovali se zase hosté. Žiga unikl po levé straně, a když Ujfaluši čekal centr, poslal polomský záložník míč přímo do brány – 1:2.

Polom se tak ocitla znovu ve vedení. V následujících minutách se domácí snažili, seč mohli, jenže šance Surového, Hendrycha nebo Halšky skončily vždy jen těsně vedle Kotánovy brány. Góly však dál padaly jen do jejich sítě.

V osmdesáté minutě byla k vidění asi nejkrásnější akce celého zápasu. Na levé straně se opět prosadil Žiga, centrem našel ve vápně volného Martina Hradského, proti němuž již vybíhal Ujfaluši s jedním z obránců. Hradský však zachoval chladnou hlavu a přihrávkou pod sebe našel lépe postaveného Jurče, který dával do prázdné brány.

Pustá Polom nakonec vedení udržela a došla si pro tři body. „Byl to hodně upracovaný zápas. Polom nás dobře zná a proti našemu celku se jí zkrátka daří. Mnoho brankových šancí utkání nenabídlo a dle mého názoru se fotbal moc nelíbil ani přítomným divákům. Zápasu by nejspíš více slušela remíza,“ zauvažoval Rostislav Škumát.

Jeho protějšek Milan Baculiák hodnotil sobotní klání slovy: „Dost jsme se tohoto utkání obávali. Nenastoupil však Janíček, což nám hrálo do karet. Soupeř se ale k nějakým vážnějším příležitostem nedostal a myslím si, že naše výhra je zasloužená.“

Háj ve Slezsku - Pustá Polom 1:3 (1:1)
Branky: 44. z pen. Šubrt – 42. Beinhauer, 60. Žiga, 80. Jurč

Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Maloch, Ineman, Hrubý, Surový (65. Chodílek) – Halška (79. Jašek), Nádvorník, Šubrt, Konvička – Trupl (85. Ryboň), Hendrych
Pustá Polom: Kotán – Kozel, T. Hradský (60. T. Valošek), Šmíd, Raška – Jurč, M. Hradský, Mikulenka, Žiga – Zima (70. R. Valošek), Beinhauer

(dus)