KRAJSKÝ PŘEBOR: Hradec - Krnov 3:1

Hradec nad Moravicí - Domácí fotbalisté si v prestižním souboji krajského přeboru poradili s Krnovem. O svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy se dvakrát mezi střelce zapsal Filip Štýbar.

31.8.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Zápas byl svým způsobem pro oba týmy prestižní. „Hráči se mezi sebou znají. Chtěli se hecnout, což bylo na hřišti pořádně cítit,“ řekl trenér domácích Karel Štěpán.

Byl to Krnov, který se dostal do první šance zápasu. Hned ve druhé minutě utekl domácí obraně Šrom, ale Kovalík ho vychytal. Vzápětí přišel kontr Hradce. Jašek dostal míč od Štýbara, zatáhl po lajně, odcentroval do vápna, kde Stanovský hlavou přehodil brankáře – 1:0.

„My jsme poté měli ještě pár rohů, ale branku jsme výrazněji neohrozili,“ uvedl Štěpán. Naopak ve 37. minutě přišla akce Krnova a po trestném kopu se z voleje nádherně trefil Šimčík.

Začátek druhého poločasu vyšel Hradeckým výborně. Ve 46. minutě utekl tentokrát po levé straně Kuděla, centrem na zadní tyč našel Štýbara, který ranou z voleje získal domácím vedení. „Ještě jsem ani nebyl na lavičce,“ pousmál se domácí trenér.

„Tato branka nám hodně pomohla. My jsme se uklidnili, Krnov otevřel hru a nám se naskytly možnosti chodit do rychlých brejků, bohužel jsme je nedokázali brankově prosadit,“ litoval Karel Štěpán, který hru hodně oživil nasazením bratrů Černých do druhého poločasu.

Definitivní klid do hradeckých řad vnesla branka Štýbara, jenž se trefil z trestného kopu. „Vítězství má pro nás velkou cenu. Zápas jsme zvládli dobře takticky a dokázali jsme prosadit i střelecky,“ chválil výkon svých svěřenců trenér Štěpán.

Hradec nad Moravicí - Krnov 3:1 (1:1)
Branky: Štýbar 2, Stanovský – Šimčík
Hradec nad Moravicí: Kovalík – Jašek, Havelka (57. J. Černý), Doseděl, Kuděla – Štýbar, Schreier, Martiňák, Vajďák (55. .O. Černý) – Thomas, Stanovský (87. Schwable).