„Měli jsme vyhrát,“ řekl naštvaně trenér Hradce Karel Štěpán. „Utkání jsme nezvládli takticky. Pořád chceme hrát útočně, za to nás soupeř v závěru tvrdě potrestal,“ přiznal hradecký kouč.

První poločas patřil domácímu výběru. „Když to přeženu, tak hosté nevystřelili snad ani na branku,“ poznamenal Štěpán. První vážnější šance Hradce přišla v 11. minutě, kdy se řídil Gargoš zcela sám na brankáře hostí, ale nedal.

Z další hradecké akce již zapršelo. Režnar kopal trestný kop a odražený míč dorazil do sítě Gargoš. „Měli jsme i další náznaky šancí, ale do gólového efektu jsme je nedotáhli,“ posteskl si Karel Štěpán. Než se diváci stačili po přestávce usadit na svá místa, byl na světě gól v síti domácích.

„Bylo to kvůli naší nedůslednosti,“ zlobil se domácí kouč. Hradec ale na aktivitě neubral a na světě byla jeho další branka. Schreier zahrával z levé strany trestný kop. Míč se po několika odrazech, v jednom případě i od břevna, dostal k Dosedělovi a ten hlavou získal domácím znovu vedení.

„Až do sedmdesáté minuty jsme měli navrch, jenomže potom došlo k nedorozumění mezi našimi obránci a brankářem a hosté vyrovnali Žemlíkem,“ popisoval Karel Štěpán závěr zápasu.

Hradečtí padli v té chvíli na kolena. „Začali jsme najednou nakopávat míče, a to k úspěchu nevedlo. Navíc Jičín nás za naši pasivitu potrestal třetí brankou. Měli jsme vyhrát, ale opět jsme zaplatili nováčkovskou daň,“ zakončil zklamaně Štěpán.

Hradec nad Moravicí - Nový Jičín 2:3 (1:0)
Branky: Gargoš, Doseděl - Hanzelka, Žemlík, Černoch
Hradec Nad Moravicí: Souček – Besta, Lebica, Doseděl, Kuděla – J. Černý, Schreier (78. Havelka), Režnar, O. Černý (79. Vajďák) – Müller (71. Martiňák), Gargoš