V sobotu na něj čekalo derby s Pustou Polomí. Diváci tak očekávali další velkou bitvu, ta se nakonec nekonala. Domácí se sice snažili, ale po vyloučení stopera Doseděla Hradečtí zcela odpadli a chytili potupný debakl 1:6.

„Výsledek je pro nás až moc krutý,“ přiznal trenér Hradce Karel Štěpán. „V prvním poločase jsme inkasovali po dvou standardkách,“ řekl domácí kouč. Již v 10. minutě se postavil k rozehrávce rohu Kozel, naservíroval míč Raškovi, který poslal svůj celek do vedení. To však mělo jepičí život, protože zanedlouho stál v pravý čas na pravém místě hradecký útočník Müller a z dorážky vyrovnal.

Hosty ale tento okamžik nepoložil. Za faul na Beinhauera rozhodčí nařídil trestný kop, jímž nepohrdl jeho exekutor Martin Hradský, když z dvaceti metrů poslal balon přímo do sítě. Hradec mohl těsně před poločasem vyrovnat. Kotán na dvakrát Müllera vychytal.

„V první půli jsme byli fotbalovějším týmem,“ doplnil Štěpán. Klíčový moment zápasu přišel na začátku druhé půle. Doseděl fauloval unikajícího Beinhauera a viděl červenou kartu. „Byla přísná, ale asi oprávněná,“ uznal sportovně Štěpán.

Hradečtí ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, a to se jim stalo osudným. Zima po centru Mikulenky zvýšil na 1:3 a domácí odpadli. Hradečtí poté inkasovali další branky a nakonec prohráli vysoko 1:6. Trenér Pusté Polomi Milan Baculiák mohl být po zápase nadmíru spokojený.

„Naše výhra se samozřejmě hodnotí krásně. Chtěl bych klukům poděkovat za parádní výkon hlavně ve druhém poločase. Všechny góly padly po krásných akcích. Rozhodl náš třetí gól. Po červené kartě soupeř definitivně odpadl a my si došli pro tři body. Nechci však Hradec nějak shazovat. Prezentoval se dobrým výkonem,“ prohlásil Baculiák.

„Porážka je pro nás poučná. Prohráli jsme zaslouženě, nedá se nic dělat, i tak ale považuji vstup do soutěže za dobrý. Máme šest bodů, což je solidní základ pro další část sezony,“ dodal Karel Štěpán.

Hradec nad Moravicí - Pustá Polom 1:6 (1:2)
Branky: 10. Müller – 5. Raška, 13. a 70. M. Hradský, 60. Zima, 65. a 75. Beinhauer

Hradec nad Moravicí: Souček – Besta (82. Havelka), Doseděl, Reichel (20. Gargoš), Kuděla – J. Černý, Režnar, Lebica, O. Černý – Martiňák, Müller (80. Vajďák)
Pustá Polom: Kotán - Kozel, Šmíd, T. Hradský, Raška - Jurč, M. Hradský, Mikulenka, Žiga (83. Vindiš) - Beinhauer, Zima (80. Kotala)