Na hřiště nastoupil Oldřišov v rozestavení 4-1-4-1 a svému soupeři se herně zcela vyrovnal. Žádný z týmů si v prvním poločase nevytvořil žádnou větší příležitost a o to byla očekávání větší před začátkem druhé půle, která slibovala velmi zajímavou podívanou.

„Byl to dobrý fotbal nahoru dolů, ale hrálo se pouze mezi šestnáctkami a žádné větší šance k vidění nebyly. V kabině jsem kluky chválil za nasazení, a také za to, jak proti Lískovci bojují, my jsme si sice před zápasem řekli, že na tabulku se dívat nebudeme, ale faktem je, že Lískovec ještě neprohrál,“ říká trenér Oldřišova Jaroslav Samson.

Do druhého poločasu vlétl Oldřišov zcela bez respektu a už po pěti minutách šel do vedení, když si Patrik Židek narazil míč se Šamárkem a poté pohotově zakončil - 1:0. Aby to Šamárkovi nebylo líto, vybral si jej jako adresáta své přihrávky Tomáš Pardy a Šamárek poslal svůj tým už do dvougólového vedení, které asi nikdo neočekával.

Svou poslední velkou šanci měl Oldřišov ještě v 88. minutě, ale Utěšený brankáře hostí nepřekonal, a jelikož Lískovec vstřelil pouze jednu branku, domácí slavili šokující vítězství, které však bylo s ohledem na průběh zápasu zasloužené.

„Je to skvělé vítězství, moc si ho cenníme. Hráči hráli skvěle, nemám jim co vytknout, porazili jsme první Lískovec a hlavně, byli jsme herně lepší, což je jako příslib do budoucna skvělá věc,“ liboval si šťastný trenér Samson.

Oldřišov – Lískovec 2:1 (0:0)
Branky: Patrik Židek, Šamárek - Chlebek
Oldřišov: Hlaváček – Vojtěch Jadrný, Ulička, Jan Židek (80. Lokoč), Blahetka – Patrik Židek, Utěšený, Tomáš Pardy, Wicha (70. Samson), Michal Jadrný (88. Gračanin) – Šamárek

Petr Večeřa