„Na tyto absence se ale nechceme vymlouvat,“ nehledal výmluvy oldřišovský trenér Miroslav Mikolajský.

První půle patřila domácímu týmu. Ten se také dostal do vedení. Na centr z levé strany si naběhl Adam Utěšený a hlavičkou mířil přesně do šibenice – 1:0. A brzy to mohlo být 2:0. Jenomže střela Balarina z hranice šestnáctky skončila na břevně novojičínské branky.

„Je to škoda, naše hra v této pasáži nebyla špatná,“ litoval oldřišovský trenér. „Nový Jičín se na dostřel naší branky dostával spíše sporadicky, měl jen náznaky šancí,“ doplnil výčet prvního poločasu Mikolajský.

Druhá půle přinesla změnu obrazu hry. „Zbytečně jsme se zatáhli do obrany a soupeř nás za to potrestal,“ povzdechl si kouč domácího výběru. V 66. minutě přišlo po sérii rohových kopů vyrovnání na 1:1. „Ještě předtím jsme ale měli brejk. Bohužel Utěšený se vystavil do ofsajdu, jinak by se řítil sám na brankáře,“ popisoval jeden z klíčových okamžiků Mikolajský.

Gól v Hlaváčkově síti obstaral Bill. Nový Jičín se po vstřelené brance postavil ještě více na nohy a brankář Hlaváček se měl co ohánět. „Chytil ještě dvě tutovky,“ podotkl domácí trenér. Nový Jičín se nakonec dočkal i vítězné branky, jejímž autorem byl Pokorný.

„Hosté si za druhý poločas vítězství zasloužili,“ přiznal sportovně Miroslav Mikolajský. V poslední minutě navíc domácí přišli o vyloučeného Jana Žídka.

Oldřišov - Nový Jičín 1:2 (1:0)
Branky: Utěšený - Bill, Pokorný
Oldřišov: Hlaváček – Jadrný, Rádek, J. Žídek, Blahetka – Hartoš (78. Hahn), Ulička (75. Gletník), Pardy, Utěšený – Wicha, Balarin