Domácímu kouči Jaroslavu Samsonovi nevyšla taktika s vysunutím stopera Honzy Žídka na hrot. „Porážku beru svým způsobem na sebe,“ sypal si popel na hlavu domácí trenér.

„Změnili jsme reorganizaci hry, kdy jsem poslal stopera Jana Žídka na hrot. Opava má bohužel konsolidovanou obranu z vysokých hráčů a naše efektivita v útoku byla nulová. Místo po zemi jsem hráli na vysoké balony, a to bylo špatně,“ byl konkrétnější Jaroslav Samson.

Jinak první poločas žádnou vyloženější šanci nepřinesl. Opava překvapivě nastoupila s útočníkem Skleničkou na kraji zálohy. „V I. A třídě jsme hráli s rozestavením 4–5-1, a to slavilo úspěch, prosto jsme k tomuto vrátili i nyní,“ vysvětloval trenér Opavy Tomáš Marek. „Snažili jsme se hrát na brejky, ty nám docela vycházely, bohužel jsme měli špatnou finální fázi,“ řekl ještě hostující kouč k prvnímu dějství.

Ve druhém poločase viděli diváci i góly. „Čekali jsme, že Oldřišov hru otevře, a to se také stalo. Jeden z brejků se nám podařilo proměnit ve vedoucí branku,“ usmíval se Marek. Sklenička šel do souboje jeden na jednoho, udělal kličku v šestnáctce a nekompromisně zavěsil – 0:1.

„Brzy jsme dostali druhý gól. Brankář Hlaváček podcenil situaci,“ zlobil se Samson. Kořistka zahrával trestný kop, míč na pětce propadl k volnému Kostřibovi a ten v pohodě zvýšil na 0:2.

Oldřišov se s porážkou nechtěl smířit. „V posledních dvaceti minutách jsme si vytvořili převahu, bohužel více než snížit se nám nepodařilo. Brankáře Rozsypala, který nahradil Šehoviče překonal z dorážky Michal Jadrný. V závěru jsme byli pod tlakem, navíc atmosféře v hledišti podlehl sudí a my jsme se bránili celé řadě standardních situací, nakonec jsme ale velmi cenné vítězství uhájili,“ vydechl si Marek, k rotaci opavských brankářů pak uvedl:

„Damir Šehovič měl pracovní povinnosti. Máme dva kvalitní gólmany, takže je budeme co dva zápasy střídat.“

Oldřišov - Opava 2004 1:2 (0:0)
Branky: M. Jadrný – Sklenička, Kostřiba

Oldřišov: Hlaváček – Rádek, Hartoš, V. Jadrný - M. Jadrný, T. Pardy – Utešený (86. Samson), Wicha, Blahetka (72. Hahn), M. Jadrný (78. Hanke) – P. Žídek, J. Žídek
Opava 2004: Rozsypal – Švacha, Kostřiba, Kozák, Otýpka (64. Hoblík) – Kořistka, Kocur, Šesták (72. Mrkvica), Wirth, Sklenička - Mích (35. Štůrala)