Domácí mužstvo to mělo složité. Proti Bohumínu hlavní rozhodčí vylučoval oldřišovské hráče doslova jednoho po druhém. Červenou kartu viděli Ulička, Blahetka a Hartoš. Ani jeden z nich nemohl nastoupit, takže byl tým poměrně dost oslaben.

Nic to však nezměnilo na tom, že šance si Oldřišov vytvářel stejně.

Už ve třetí minutě nedokázal na brankové čáře gólově umístit míč Wicha. Jeho spoluhráč Gračanin se o chvíli později proháčkoval před petrovického gólmana, ale trefil jen jeho náručí. Krátce po čtvrthodině hry se však již na domácí usmálo štěstí. Patrik Žídek si naběhl na krásný balon za obranu, který adresoval Wicha. No, a oldřišovský záložník tváří v tvář brankáři Petrovic nezaváhal.

Radost do té doby jedenáctého týmu tabulky měla ale téměř jepičí život. Přesně s uplynutím úvodní půlhodiny zápasu přišel centr do domácího vápna, který nešťastně za Hlaváčka tečoval Ballarin.

„Bylo to zblízka. Náš gólman mohl těžko zareagovat. Hosté nás po vyrovnání trochu přitlačili,“ prozradil trenér oldřišovské eskadry Miroslav Mikolajský. Ten se snažil změnit vývoj hry střídáním. Do druhého poločasu místo Michala Ballarina vyběhl Jiří Gletník a vypracoval si jasnou gólovku. Více než dvacet metrů postupoval sám na strážce svatyně hostující Lokomotivy, avšak v zakončení pohořel.

Fotbalový bůh ale odkryl svou milosrdnější tvář a nabídl Oldřišovu ještě jednu možnost k nápravě. Patrik Žídek ji však gentlemansky odmítl. Stejně jako před ním Gletník se také on ocitl v samostatném nájezdu, avšak nedal.

Zápas tak rozhodla penalta z osmaosmdesáté minuty. Jan Žídek měl údajně faulovat pronikajícího protihráče a hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, z níž se s obrovským štěstím trefil Šuster.

„Přiznám se, že jsem inkriminovaný okamžik neviděl. Honza Žídek ovšem svůj faul odmítal,“ pokračoval domácí kormidelník. „Šuster svou střelu namířil do tyče a od Hlaváčkových zad se balon odrazil smolně do sítě. Penalta byla proměněna s notnou dávkou štěstí.“

V závěrečných minutách už další branka nepadla, a Petrovice si tak domů odvezly tři body. Trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský ještě přispěchal s krátkým pozápasovým hodnocením. „Pokud nebudeme proměňovat naše brankové příležitosti, nemůžeme pomýšlet na vítězství.

Bylo to něco podobného jako minulý týden v Bohumíně. Soupeř vyrovnal a my jsme úplně přestali hrát. Je to asi i o psychice,“ uzavřel.

Oldřišov - Lokomotiva Petrovice 1:2 (1:1)
Branky: 19. P. Žídek – 30. vl. Ballarin, 88. z pen. Šuster
Oldřišov: Hlaváček – Rádek, Strouhal (70. Jadrný), J. Žídek, Hahn – Utěšený – P. Žídek, Wicha, Gračanin (79. Hanke), Ballarin (46. Gletník) – Šamárek

Petr Dušek