První poločas nenabídl divákům oslnivý fotbal. O jediný vzruch se postaral domácí Patrik Žídek, jenž si naběhl z levé strany, dostal se až do pokutového území, avšak místo střely raději volil přihrávku na Šamárka, tím ale slibně vyhlížející možnost zazdil.

Druhé dějství bylo přece jen o poznání zajímavější. V 51. minutě musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě hostující Šmíd. Oldřišov rychle přesilovku využil. Za necelých pět minut vybídl k brejku Wicha Partika Žídka a ten nezaváhal – 1:0.

Jenomže Polom ani v deseti nerezignovala. V 62. minutě už bylo vyrovnáno. Centrovaný míč z kopačky Jurče lehce hlavou lízl Beinhauer a Hlaváček poprvé vytahoval balon ze své sítě. A to nebylo ze strany hostujícího mužstva všechno. Zima se zmocnil míče, hezky individuálně se uvolnil a trefil Pusté Polomi tři body.

„Závěr zápasu nám nevyšel, chyběly nám síly,“ přiznal domácí kouč Jaroslav Samson. „V utkání si ani jeden z týmů nevytvořil příliš gólových šancí, šťastnější byl nakonec soupeř. Pro nás to bylo derby ve znamení velkého loučení s kariérou Honzy Bořuckého,“ řekl ještě trenér Samson.

V hostující kabině panovala spokojenost. „Celý zápas jsme byli lepším týmem, což vyústilo v závěrečný tlak. Soupeři evidentně došly síly a my toho dokázali využít,“ ohlédl se za utkáním prezident polomského klubu Vladimír Grussman.

Oldřišov - Pustá Polom 1:2 (0:0)
Branky: 55. P. Žídek – 62. Beinhauer. 85. Zima

Oldřišov: Hlaváček – V. Jadrný, Bořucký (55. Samson), J. Žídek, Hahn – Wícha, Blahetka, Pardy, Hartoš (71. Gračanin), P. Žídek - Šamárek
Pustá Polom: Kotán – Kozel, T. Hradský, Šmíd, Jurč – Neuwirth, M. Hradský, Mikulenka, Schlossarek (63. Pohludka) – Zíma, Beinhauer