Krásné počasí lákalo k vycházce do přírody nebo třeba na fotbal, ale je pravdou, že ti, kteří si v Pusté Polomi vybrali tu druhou variantu, mohli litovat.

Za první poločas mohli fanoušci vidět jen dvě zajímavé situace. O tu první se postaral Zima, který sám před gólmanem zakončoval k tyči, ale brankář jeho úmysl vystihl a stačil míč vyrazit. Druhou šanci měl Šmíd, jenž se dostal k odraženému míči po standardní situaci a z bezprostřední blízkosti minul bránu.

Pustá Polom si v kabině jistě naordinovala větší aktivitu a především hru po křídlech, což se jí do jisté míry dařilo plnit, ale Zima několikrát trestuhodně zahodil vyloženou příležitost ke změně skóre. A o gól se pokoušeli také Pohludka s Valoškem, ale ani jeden nedokázal překonat brankáře.

Zápas nakonec skončil 0:0 a předvedená hra nemohla těšit nikoho, natož trenéra domácích Milana Baculiaka.

„Byl to naprosto nezáživný zápas, Bohumín ukázal, že patří tam, kde je, a po celý zápas nás ani jednou neohrozil. Naší ostudou však zůstává, že jsme nedokázali takovémuto soupeři vstřelit ani jedinou branku. Vím, že my jsme zachráněni a o postup nebojujeme a naopak náš soupeř bojuje a záchranu, ale stejně si myslím, že kluci neměli mít tak vlažný přístup, chyběla mi bojovnost,“ zlobil se domácí trenér.

Pustá Polom - Bohumín 0:0
Pustá Polom: Kavulok – Kozel, T. Hradský, Mikulenka, Šmíd (70. Valošek) – Jurč, M. Hradský, Žiga, Kotala – Beinhauer, Zima (80. Pohludka)

Petr Večeřa