První poločas začal opatrně a šance se téměř nerodily, na druhou stranu tvrdých střetů bylo dost, vždyť se jednalo o derby. Ve 30. minutě dostal Mikulenka tvrdý úder loktem do obličeje a i přesto, že první poločas dohrál, do toho druhého již nastoupit nemohl a své oteklé oko ledoval v kabině.

Když se první poločas chýlil ke svému konci, šokoval fanoušky hostující Trupl, který si proklestil cestu až do šestnáctky, kde téměř z nulového úhlu vyslal velmi prudký centr, který k překvapení všech skončil za zády smutného Kotána.

Do druhého poločasu šli hráči Pusté Polomi evidentně nažhavení a bylo to hned znát, ale když neskončila brankou jak kombinace Kozla s Jurčem, kde skvěle zasahoval Rozhon, a poté, co se neujala ani střela Žigy z 85. minuty, kdy trefil břevno, zápas skončil vítězstvím Háje.

„Remíza by asi byla spravedlivá víc, ale už je pozdě, nedá se nic dělat, nyní nás čekají velmi těžká utkání a na ta se musíme koncentrovat. Háj chtěl vítězství udržet a to se mu povedlo,“ shrnul utkání trenér Pusté Polomi Milan Baculiák.

„Zápas byl pro diváky hodně nezajímavý. Bylo to derby, takže se hrálo tvrdě, ale na to měl vliv také rozhodčí, který hráčům povolil velmi mírný metr. Vítězství si velmi cením, protože víme, že nám k němu pomohlo i štěstí,“ radoval se kouč Háje ve Slezsku Rostislav Škumát.

Pustá Polom - Háj ve Slezsku 0:1 (0:1)
Branka: 44. Trupl

Pustá Polom: Kotán – Kozel, Tomáš Hradský, Šmíd, Raška – Jurč, Martin Hradský, Mikulenka (46. Pohludka), Žiga (90. Valošek) – Zima, Beinhauer
Háj ve Slezsku: Rozhon – Maloch, Nádvorník, Surový, Konvička – Janíček (50. Ďurko), Halška, Šubrt, Komárek – Prokša, Trupl

Petr Večeřa