Úvodních patnáct minut patřilo Oldřišovu, který využil toho, že jim domácí přenechali iniciativu. Ve 24. minutě utekl Hartoš po křídle a skvělým centrem našel hlavu Utěšeného, který tak otevřel skóre utkání a poslal svůj tým do vedení.

Po prvním gólu se Pustá Polom probudila a začala konečně hrát fotbal, což neslo také své příležitosti, které postupně zahazovali jak Zíma s Beinhauerem, tak také Valošek a Šmíd, kteří se velmi často dostávali k všemožným dorážkám, ale ani jedna se nedostala do soupeřovy sítě.

Bohužel utkání poznamenalo velmi kontroverzní posuzování sudích, kteří rozčílili domácího trenéra Baculiáka: „Víte, je to velmi těžké, když chcete hrát, a rozhodčí předvádějí takové věci. V pokutovém území byl faulován Mikulenka, ale sudí mu dal žlutou kartu za simulování.

Potom byl Beinhauer jasně stažen oběma rukama k zemi, ale sudí nic neodpískal, a když jsem se jen ptal proč, tak mi řekl, že nic neviděl, a tím to haslo. Naši kluci chodí normálně do práce, a když se v zápase stane něco takového, tak se potom ptají, jestli to mají vůbec zapotřebí.

Pořád nadáváme na český fotbal, ale tohle je první věc, která se musí změnit,“ kroutil hlavou domácí trenér.

Postupem času získaly oba kluby šanci skórovat. Nejblíže byl asi hostující Žídek, který si dvakrát pohrál s obránci u postranní lajny a posílal do pokutového území velmi nebezpečné centry. Pak také zahrozil svou střelou z hranice šestnáctky Gračanin, ale jeho střela letěla doprostřed brány.

Z tlaku domácích mohl nejvíce těžit Beinhauer, který však neměl v zakončení štěstí a většina jeho střel končila minimálně metr od brankové konstrukce. Naprostý vrchol nastal v nastaveném čase, kdy Pustá Polom kopala roh a rozhodčí ukončil utkání v době, kdy ještě míč ani nestačil dopadnout na zem.

„Myslím si, že rozhodčí pískal spravedlivě na obě dvě strany. Možná ten závěr mohl být diskutabilní, ale jinak si myslím, že utkání zvládl dobře. My jsme rádi, že jsme vyhráli a porazili Pustou Polom, která byla velmi těžkým protivníkem.“

Pustá Polom - Oldřišov 0:1 (0:1)
Branka: 24. Utěšený

Pustá Polom:
Kavulok – Kozel, T. Hradský, Šmíd, Valošek - Kotala (75. Sláma), M. Hradský, Žiga, Mikulenka- Beinhauer, Zima
Oldřišov: Hlaváček – Rádek, Strouhal, Hartoš, Hahn – Wicha, Utěšený, Blahetka (57. Gračanin), Michalčík – Ballarin (87. Pardy), Židek

Jaroslav Samson novým trenérem Oldřišova

Jak už to tak bývá, když se nedaří, sáhne se k odvolání trenéra a to se stalo i v Oldřišově, kde vleklá výsledková krize připravila o pozici dnes již ex trenéra Miroslava Mikolajského. Jeho nástupcem je Jaroslav Samson.

Pět utkání, a žádné vítězství, taková byla poslední bilance Oldřišova. „Po sedmi letech si dám nyní chvíli od fotbalu pokoj, alespoň si trochu vydechnu,“ komentuje čtvrteční odvolání Miroslav Mikolajský.

Tím, kdo by měl dodat týmu novou energii, chuť do zápasů, a hlavně tolik potřebné body, je právě nově dosazený kouč Jaroslav Samson.

Hned první dny ve funkci trenéra musejí být pro Jaroslava Samsona jako z pohádky. Vždyť jeho prvním utkáním na lavičce Oldřišova bylo derby s Pustou Polomí, která ještě neokusila hořkost porážky a na vlastním stadionu si vede velmi dobře.

Jenže kouzlo nového trenéra okamžitě zafungovalo a Oldřišov se mohl radovat z překvapivého vítězství 1:0.

„Ano, byl to můj první zápas a já jsem rád, že jsme jej zvládli vítězně. Hráli jsme dobře, kompaktně a dokonce si myslím, že v tomto zápase jsme šli až za hranice svých možností, jsou to skvělé tři body,“ liboval si nový kouč Oldřišova Samson.

Petr Večeřa