Oldřišov - Jakartovice 0:3 (0:0)

Díky produktivní druhé půli si fotbalisté Jakartovic odvezli tři body z Oldřišova. Dvěma góly se blýskl kanonýr Tomáš Šupák. „První poločas byl o vyrovnaném fotbalu. Na obou stranách byly minimálně tři gólové šance,“ uvedl hostující trenér Zdeněk Knopp.

„Obě mužstva hrála útočně a diváci se rozhodně nenudili,“ pokračoval jakartovický kouč. Dvě šance jeho týmu měl Satke, Martínek dokonce trefil tyč. Na druhé straně chytil Janech gólovku Pardymu.

Ve druhém poločase začaly padat i branky. Nejdříve zakončil rychlý protiútok střelou z dvaceti metrů Palkovič. Poté se slova chopil Šupák. Nejdříve mířil přesně z trestného kopu a o pár okamžiků později upravil na konečných 0:3.

„Jsme maximálně spokojeni. Chtěli jsme se definitivně odpoutat od spodních pater tabulky, a to se nám podařilo. Nyní jedeme do Hradce, kde už můžeme hrát ve větším klidu,“ usmíval se trenér Jakartovic Zdeněk Knopp.

Branky: Šupák 2, Palkovič
Jakartovice: Janech – Špiller, Pejša, Fiala, Kavan – Pusch (82. Grygar), Prášil, Palkovič – Satke (88. Schreiber), Šupák, Martínek

Dětmarovice - Hradec nad Moravicí 1:0 (1:0)

Hrubka ve středu hřiště stála hradecké fotbalisty body. Byť měli svěřenci kouče Karla Štěpána nakonec i více šancí, porážku neodvrátili a do tabulky krajského přeboru si připsaly tři body Dětmarovice.

Prvních dvacet minut patřilo domácím. „Nemohli jsme se dostat do tempa,“ přiznal trenér Hradce Karel Štěpán. Právě v tomto časovém úseku také padl jediný gól zápasu. Křížný centr Jakuba Černého vystihl jeden ze soupeřových hráčů, došlo k vyšachování hostujících stoperů, z čehož vyplynul gól Schimkeho. „Takovéto chyby nesmíme dělat,“ zlobil se Štěpán.

Hradec, který nastoupil s třemi útočníky, měl poté několik možností k vyrovnání. Tři šance zazdil Stanovský, hlavička Doseděla letěla nad. Ve druhém poločase tlak hostů stupňoval. „V závěru jsme dokonce hráli na čtyři útočníky, ale domácí výborně bránili a my jsme se proti jejich defenzivě nedokázali prosadit,“ kroutil hlavou trenér Hradce.

Za zmínku stála ještě hlavička hradeckého Vajďáka, ale ani ta už změnu skóre nepřinesla. „Nedá se nic dělat i porážky patří k životu,“ zlehčoval situaci Karel Štěpán. „Musíme zlepšit hru ve středu hřiště, tam nám to skřípe,“ hledá příčiny trenér Hradce nad Moravicí.

Branka: Schimke
Hradec nad Moravicí: Kovalík – Kuděla, Havelka (68. Thomas), Doseděk, Jašek – J. Černý, Schreier, O. Černý – Martiňák, Stanovský, Vajďák (60. Srom)

Opava 2004 - Čeladná 1:0 (0:0)

Nováček z Opavy v krajském přeboru si v sobotu připsal šesté vítězství v řadě. O tříbodovém zisku nad poslední Čeladnou rozhodla hlavička Štůraly z druhého poločasu.

„Čeladná k nám přijela hrát bezstarostný fotbal,“ řekl trenér Opavy Tomáš Marek. „Soustředila se hlavně na obranu, a my jsme museli útočit do plných.,“ pokračoval opavský kouč. První šanci si Opavští vypracovali po dvou minutách hry. Sklenička vysunul Kocůra, ten běžel z boku sám na brankáře, ale pouze ho nastřelil.

Tradiční silnou zbraní domácích byly standardní situace. Po jedné takové si vyskočil na míč nejvýše Kozák, ale branku netrefil. „Hosté hráli velmi dobře takticky a do vápna nás moc nepouštěli,“ chválil protivníka Tomáš Marek.

Obraz hry se neměnil ani ve druhém poločase. Opava se snažila o dobývání branky. Prosadit se zkoušeli jak Švacha, tak Sklenička, avšak jejich dalekonosné pokusy končily buď u brankáře, nebo mimo branku. Až v 74. minutě se domácím podařilo brankově prosadit. Kořistka kopal trestný kop, míč v šestnáctce lízl Štůrala a Opava se mohla radovat.

Závěr už dobře takticky zvládla a do kolonky si připsala šesté vítězství v řadě. „Určitě jsme spokojeni. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se nám tento jeden gól podařilo vstřelit,“ vydechl si Tomáš Marek.

S tím, že by Opava útočila na postup, nesouhlasí. „V žádném případě o postupu nemluvíme a ani není naším cílem. Nezastírám ale, že nás těší okupovat přední příčky v tabulce,“ pousmál se Marek.

Branka: Štůrala
Opava 2004: Šehovič – Švacha, Kořistka, Kozák, Otýpka – Hoblík (50. Štůrala, 87. Solnický), Kocůr, Šesták, Wirth Šindelář (60. Mích) - Sklenička

Český Těšín - Háj ve Slezsku 2:1 (1:1)

Háječtí fotbalisté se trápí. V sobotu prohráli nešťastně v Českém Těšíně. Sestava hostujícího týmu byla poznamenána absencemi, a na hrot tak musel brankář Radim Ujfaluši, který jako útočník odehrál celých devadesát minut.

„Do utkání jsme nastoupili s defenzivní taktikou a pokusem o rychlé brejky,“ řekl trenér Háje Rostislav Škumát. Jenomže hned po čtvrthodině hry Háječtí inkasovali. Mendrok vyzrál na obranu soupeře, vyslal kupředu krásnou přihrávkou Šmahaje a ten nezaváhal – 1:0.

„Naštěstí se nám podařilo brzy odpovědět,“ podotkl Škumát. Při rozehrávce sjel míč z nohy Valachovičovi, míč se od břevna odrazil k jednomu z hájecký hráčů, gólman Gradek stačil zareagovat, ale proti dorážce Igora Janíčka byl krátký.

Poté si hosté dávali v obraně už opravdu velký pozor a bránili výtečně. „Nemohli jsme se přes jejich kompaktní blok vůbec dostat. Držení míče nám moc platné nebylo, navíc Háj skvěle hrozil z brejků. Málem nám dal další gól,“ podotkl trenér Dalibor Damek.

Hosté mohli jít brzy do vedení. Chrenko běžel sám na brankáře, snažil se mu udělat blafák, ten jeho záměr vystihl a Háji šanci zmařil. O pět minut později mohl skóre změnit Komárek, když dostal dobrý pas za obranu, Valachovič ho podcenil, hostujícímu střelci ale nepřálo štěstí a trefil vnější tyč Gradkovy branky.

„Druhý poločas se odehrával ve stejné režii,“ pokračoval trenér Škumát. „S přibývajícími minutami to vypadalo, že zápas skončí remízou, bohužel realita byla nakonec jiná,“ pokrčil smutně rameny Škumát. Až v 88. minutě přišlo rozhodnutí. Przyczko poslal padesátimetrový pas na nabíhajícího Šlavku, ten přesprintoval obránce a kolem brankáře vsítil vítězný gól.

„Výhra je nesmírně důležitá. Umožňuje nám zase pomýšlet na přední pozice. Teď jedeme do Janovic, které velmi dobře znám, takže na soupeře zkusíme něco vymyslet,“ plánuje Damek překvapit lídra.

V Háji mají zcela jiné starosti. „Jsme strašně zklamaní. Prohrát jsme si nezasloužili, náš špatný nebyl, mrzí mě hlavně zahozené šance z prvního poločasu,“ uzavřel Škumát.

Branky: 15. Šmahaj, 88. Šlavka – 16. Janíček
Háj ve Slezsku: Rozhon – Vaněk, Chrenko, Halška, Konvička – Piskoř (67. Inemann), Maloch, Chodílek, Komárek (86. Ďurko)– Janíček, Ujfaluši

Pustá Polom - Janovice 1:0 (1:0)

Trenér Pusté Polomi Milan Baculiák mohl být v neděli večer spokojen. Jeho tým zvládl bitvu s vedoucím celkem krajského přeboru - Janovicemi. Tři body zařídil domácím střelou z trestného kopu Martin Hradský.

„Jsem spokojený s výkonem i s výsledkem. Hráči odehráli zápasy s velkým nasazením,“ začal utkání hodnotit trenér Polomi Milan Baculiák. Hra domácích vycházela ze zabezpečené obrany. „Za první poločas jsme Janovice do žádné velké šance nepustili,“ pokračoval spokojený trenér domácích.

Ve 25. minutě se k velké individuální akci nadechl Martin Šmíd. Obešel dva protihráče, ten třetí ho před šestnáctkou fauloval a Martin Hradský z trestného kopu mířil přesně – 1:0. Do konce poločasu mohla Polom přidat ještě jednu branku. Tomáš Valošek ale změnu skóre odmítl.

„Ve druhém poločase jsme čekali nápor Janovic. Soupeř hru nakonec otevřel a my jsme se dostali do několika brejků,“ začal Baculiák komentovat dění ve druhém dějství. Nejdříve se řítil na brankáře Žiga, avšak pálil vedle. Z další akce dával po přihrávce Žigy do prázdné branky Beinhauer druhý gól, sudí ho ale pro ofsajd neuznal.

„Je škoda, že se nám vedení nepodařilo navýšit. I tak ale jsme spokojeni. Ze zápasu proti kvalitnímu soupeři jsme vyválčili tři body,“ mnul si ruce Milan Baculiák.

Branka: M. Hradský
Pustá Polom: Kavulok – Kozel, T. Hradský, Mikulenka, R. Šmíd – M. Šmíd, M. Hradským Žiga, Valošek (87. Sláma) – Svatonský (60. Zeman), Beinhauer