Háj s přehledem vyhrál ve Frýdlantu

V jednoznačnou záležitost se proměnilo středeční utkání krajského přeboru ve Frýdlantu nad Ostravicí. Fotbalisté Háje ve Slezsku v něm nedali domácím žádnou šanci, vyhráli 3:0, a dali tak zapomenout na sobotní domácí debakl s Hradcem.

Háj působil od prvních minut fotbalovějším dojmem a často zaměstnával domácí obranu, té největší problémy dělal útočník Trupl. Skóre utkání ale otevřel Radim Maloch. Celou gólovou akci započal průnikem po levé straně Komárek, obešel dva hráče, v šestnáctce hodil míč pod sebe a Maloch střelou k tyči otevřel skóre.

Háji po úvodní brance ještě více narostla křídla. Do konce poločasu přidal ještě jeden gól. To Trupl vystihl chybu obrany a špatně zahranou malou domů a byla z toho druhá branka v domácí síti. Frýdlant toho moc nepředvedl. Kromě nakopávaných míčů a snad dvou rohových kopů měl jednu šanci, kterou ale brankář Rozhon pohotovým zákrokem zneškodnil.

Ve druhém poločase nadále Háj kontroloval hru. Domácí měli jednu možnost se skórem něco udělat, ovšem brankář Rozhon byl znovu problém. „My jsme měli také šance. S chutí hrající Trupl se už ale mezi střelce nedokázal zapsat,“ poznamenal hostující kouč Rostislav Škumát. V samotném závěru se nadechl k velkému sólu Halška a upravil na konečných 0:3.

„Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Tohle vítězství jsme potřebovali. Hráči se tak rehabilitovali za domácí porážku s Hradcem,“ mnul si spokojeně ruce trenér Škumát. V dalším kole míří Háječtí do Petrovic. „Těžké utkání, Petrovice jsou druhé, budeme ale bojovat a zkusíme překvapit,“ uzavřel Škumát.

Frýdlant nad Ostravicí - Háj ve Slezsku 0:3 (0:2)
Branky: Maloch, Šubrt, Halška
Háj ve Slezsku: Rozhon – Ryboň, Chrenko, Nádvorník, Konvička – Maloch, Chodílek, Halška, Komárek – Trupl (80. Ďurko), O. Prokša (85. Rychtář)

Oldřišov zabral ve druhém poločase a porazil Petřkovice

Tři body a tím i definitivní záchranu v krajském přeboru mají po středečním předehrávaném třicátém kole v kapse fotbalisté Oldřišova. Góly začaly padat až po přestávce, všechny tři dali domácí, jeden bohužel do vlastní sítě.

V prvním poločase se toho příliš zajímavého neudálo. „Nebyli jsme schopni navázat na výkon z Českého Těšína,“ podotkl domácí trenér Jaroslav Samson. „Ve druhém poločase už to bylo ale lepší,“ doplnil vzápětí. V 60. minutě šel Oldřišov do vedení. Zpoza šestnáctky se do míče opřel Vojtěch Jadrný a domácí vedli. Sedm minut před koncem se po pěkné individuální akci Patrika Žídka obtočil s míčem kolem hostujícího obránce kanonýr Šamarek - 2:0.

„Nakonec jsme si ale utkání sami zdramatizovali,“ kroutil hlavou Samson. To tři minuty před koncem si totiž dal vlastní gól Hahn. „Vítězství jsme ale udrželi a získali tři důležité body,“ konstatoval oldřišovský kouč.

Domácí výběr se tímto vítězstvím v soutěži definitivně zachránil. „Splnili jsme tak náš předsezonní cíl. Nyní chceme ještě zapracovat na tom, abychom se posunuli v tabulce výše,“ zakončil Jaroslav Samson.

Oldřišov - Petřkovice 2:1 (0:0)
Branky: V. Jadrný, Šamarek – vlastní Hahn
Oldřišov: Hlaváček – V. Jadrný, Hartoš, J. Žídek, Blahetka – Gračanin (54. M. Jadrný), Pardy, Samson (54. Hahn), P. Žídek, Wicha (74. Lokoč) – Šamarek

Vše podstatné se stalo v závěru zápasu, Karel Štěpán bod nakonec bral

Fotbalisté z Hradce nad Moravicí vezou bod z Frenštátu. V nepříliš zajímavém zápase se vše podstatné odehrálo v závěru utkání. Hradečtí dokonce po brance Martiňáka vedli, domácím se ale podařilo pár minut před koncem vyrovnat na konečných 1:1.

„Měl jsem z utkání velké obavy,“ přiznal hostující kouč Karel Štěpán. „Nám totiž středy vůbec nesedí, a to už od doby, kdy jsme hráli nižší soutěže,“ doplnil hostující trenér, který tentokrát dal v brance přednost zkušenému Součkovi před mladým Řeháčkem. „Máme kvalitní gólmany, dokonce je budeme pravidelně střídat,“ řekl Štěpán.

Jinak první poločas příliš fotbalové krásy nepobral. „Spíše se hrálo mezi oběma šestnáctkami,“ poznamenal trenér Hradce. „Ani jeden z týmů si žádnou větší gólovku nevypracoval,“ ohlédl se za úvodní pětačtyřicetiminutovkou Karel Štěpán. Ve druhém poločase se diváci dočkali konečně i branek.

V 79. minutě se míč dostal k Martiňákovi, jehož tečovaná střela skončila v síti. Bohužel vedení hosté neudrželi, o pár minut později vyrovnával Dorňák. V poslední minutě mohli nakonec Hradečtí brát tři body. Jenomže střela Režnara skončila u domácího brankáře. „Bod ale bereme. Myslím si, že remíza je spravedlivá,“ uzavřel hostující trenér Karel Štěpán.

Frenštát - Hradec nad Moravicí 1:1 (0:0)
Branky: Dorňák – Martiňák
Hradec nad Moravicí: Souček – Štýbar, Reichel (60. O. Černý), Doseděl, Kuděla – Vajďák, Schreier, J. Černý (90. Eller) – Režnar, Stanovský, Martiňák