Domácí Vratimov ještě neuhrál v novém ročníku krajského přeboru ani bod a nepovedlo se mu to ani tentokrát.

Oldřišov svého soupeře zatlačil od úvodního hvizdu do hluboké defenzivy. Už během první čtvrthodiny měli hosté nejméně čtyři stoprocentní brankové příležitosti. V nich postupně zklamali Šamárek, Wicha, Balarin i Utěšený.

Ve čtrnácté minutě se už ale skóre pohnulo. Oldřišovský útočník Šamárek obešel tři své protihráče a ten čtvrtý ho v pokutovém území nekompromisně poslal k zemi. Sám postižený si postavil balon na značku pokutového kopu a nedal gólmanovi šanci.

Za tři minuty už vedli hosté od dvě branky. Balarin zatáhl míč po levé straně, pak jej ukázkově poředložil Šamárkovi, který znovu rozvlnil síť domácí svatyně. Po půlhodině hry se po pravé straně hrací plochy rozběhl Jadrný. Dvakrát si míč vyměnil s Žídkem. A Patrik Žídek technickou střelou k tyči překonal vratimovského brankáře potřetí.

Do druhé půle vstoupili hosté s bezstarostnou hrou. Nechali se strhnout tříbrankovým vedením a vrhli se bezhlavě do útočení. Přitom si nedávali pozor na zadní vrátka. V šestapadesáté minutě se jim to vymstilo. Vratimovští poslali dlouhý balon za obranu. Na následnou střelu Skoupého si sice gólman Hlaváček sáhl, ale i přesto skončila v jeho síti.

Oldřišovské hráče gól trochu znervózněl, přesto na hřišti i nadále dominovali. Čtvrt hodiny před koncem vybojoval Hahn balon a společně s Patrikem Žídkem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Hahn si natáhl obránce na sebe a pak ukázkově přihrál Žídkovi, pro kterého už nebyl problém trefit prázdnou branku.

O dvě minuty později bylo znovu sníženo. Hosté si nepohlídali domácího útočníka, který se ocitl úplně volný v šestnáctce a prostřelil Hlaváčka. Poslední slovo měli ale Oldřišovští. Šamárek uvolnil v osmdesáté sedmé minutě Wichu. Ten postupoval zcela sám na domácího brankáře, kterého přehodil precizně provedeným lobem. Uzavřel tak střelecký koncert v poměru 5:2 pro Oldřišov.

„Jsme samozřejmě naprosto spokojeni. I když ze začátku to byl festival zahozených šancí. Kdybychom vedli za čtvrt hodiny 3:0, nemohl se nikdo divit. Pak nás nastartovaly ty dvě rychlé branky. Jenomže pak jsme získali pocit, že už se nám nemůže nic stát, všichni si chtěli dát gól a nikdo nechtěl bránit.

Naštěstí inkasovaná branka nás dostala zpátky na zem, takže jsme zápas nakonec v pohodě zvládli,“ hodnotil povedené utkání oldřišovský kouč Miroslav Mikolajský.

Vratimov - Oldřišov 2:5 (0:3)
Branky: 14. (p), 17. Šamárek, 33., 75. Žídek P., 87. Wicha – 68. a 77. Skoupý
Oldřišov: Hlaváček – Jadrný, Ulička, Žídek J., Hahn – Hartoš (46. Gračanin) – Žídek P., Wicha, Utěšený (70. Blahetka), Balarin – Šamárek

Pavel Habram