Hostující trenér Milan Baculiák postrádal mezi tyčemi jedničku Marka Kotána, a šanci tak dostal Petr Kavulok. „Marek Kotán si při tréninku zlomil malíček a do konce podzimu bude mimo hru,“ vysvětlil trenér absenci zkušeného gólmana.

Polom začala podle plánu a již po deseti minutách šla do vedení. Jurč zatáhl balon, dal ho pod sebe a Mikulenka placírkou asi z osmi metrů otevřel skóre. „Rychlou branku jsme potřebovali, od tohoto okamžiku jsme kontrolovali hru a do konce poločasu se nám podařilo vstřelit ještě jednu branku,“ pokračoval v pozápasovém hodnocení trenér hostujícího týmu.

Na 0:2 zvyšoval Tomáš Valošek, který se zmocnil odraženého míče a z osmnácti metrů mířil přesně. Na začátku druhého poločasu se prosadil favorit potřetí. Po rohu se do listiny střelců zapsal Šmíd.

Na konečných 0:4 upravil přelobováním brankáře střídající Radek Valošek. „Krom toho jsme měli spoustu dalších šancí. Po jasném vedení jsme se ale uspokojili a trochu polevili v našem snažení,“ poznamenal Baculiák.

Domácí si za celé utkání vypracovali jedinou šanci, kdy po chybě v polomské rozehrávce se na branku hostí řítili tři hráči, stoper Tomáš Hradský ale akci zkušeně zastavil. „Bylo to povinné vítězství. Jsem rád, že tento zápas máme za sebou.

Ještě že před utkáním zapršelo a hřiště nebylo tak tvrdé, jak normálně ve Vratimově bývá,“ zakončil hodnocení Milan Baculiák.

Vratimov - Pustá Polom 0:4 (0:2)
Branky: Mikulenka, T. Valošek, Šmíd, R. Valošek
Pustá Polomi: Kavulok - Kozel, Raška, T. Hradský, Šmíd. (61. R. Valošek ) - Jurč, M. Hradský, Mikulenka, T. Valošek (81. Sláma) - Beinhauer (79. Kotala), Zima