Během dvou minut inkasovali a z tohoto ataku se již nedokázali vzpamatovat. První úder ze strany hostí přišel ve 22. minutě, kdy Bilíka prostřelil Vaculík, vzápětí to bylo již 0:2, to se mezi střelce zapsal Los.

„Prvních dvacet minut jsme nechali soupeře hrát, a za to jsme tvrdě pykali,“ smutnil po zápase domácí trenér Lukáš Černín. „Dokázali jsme se i za tohoto stavu zvednout a vypracovat si do poločasu dvě velké šance. Avšak ani jednu jsme neproměnili,“ litoval Černín.

Nejdříve se ocitl v dobré palebné pozici Staněk. Ovšem vsadil na ránu bodlem a netrefil branku. Pět minut před koncem pak netrefil odkrytou branku Albrechtic ani Buchvaldek. Ve druhém poločase měly Kravaře míč častěji na svých kopačkách, ale dál než před šestnáctku soupeře se nedostaly.

„Moc nám to nešlo. Až na šanci Švancera jsme si vážnější šanci již nevytvořili,“ pokrčil rameny Černín, který se netajil zklamáním z výsledku. „Určitě nás mrzí další domácí ztráta. Albrechtice byly bezesporu k poražení. Naše sportovní forma není v současné době zrovna nejlepší. Nedá se nic dělat, holt i takové okamžiky ke sportu patří,“ řekl závěrem Lukáš Černín.

Kravaře - Město Albrechtice 0:2 (0:2)
Branky: 22. Vaculík, 23. Los, 503 diváků
Sestava Kravař: Bilík – Švancer, Žáček, Klösel, Knopp – Baranek, Aniol (60. Jašek)), Buchvaldek, - Tkadleček, Staněk, Žurek

Zdeněk Staněk: Na body jsme doma měli

Kravařští fotbalisté vyšli v nedělním domácím zápase s Městem Albrechticemi bodově naprázdno. Domácí se i za nepříznivého stavu tlačili dopředu, bohužel dvougólové manko se jim smazat nepodařilo.

„Je to škoda. V neděli vyhrál šťastnější tým,“ hovořil po zápase kravařský útočník Zdeněk Staněk. „Hosté vstřelili dva góly po sobě, dokázali potrestat naše chyby,“ svěřil se domácí útočník. I za nepříznivého stavu se domácí výběr tlačil neustále dopředu.

„Potřebovali jsme co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. Pokud by se tak stalo, věřím, že bychom vyrovnali,“ míní Staněk. On sám se mohl v prvním poločase zapsat mezi střelce. „Dostal jsem tuším od Tkadlečka dlouhý nakopnutý balon. Měl jsem ho ale na dlouhou nohu a poslal jsem ho tak bodlem vedle branky,“ popisoval svou možnost Staněk.

„Ovšem kromě mě jsme se ještě během první půle dostali do dvou šancí,“ doplnil zkušený útočník a pokračoval: „Ve druhém poločase pak netrefil prázdnou branku Leoš Švancer, no a po zbytek zápasu to byla z naší strany již pouhá křeč.“ Kravaře tak opět doma ztratily, a nenavázaly tak na loňský vydařený ročník, kdy po podzimu vedly divizní tabulku.

„Čeká nás poslední zápas letošního roku v Orlové. Z toho chceme minimálně bod. Venku hrajeme lépe než doma, věřím, že budeme úspěšní,“ poznamenal Staněk a k dosavadním letošním vystoupením Kravař řekl: „Loni se nám dařilo téměř vše. Navíc soupeři si na nás dávají větší pozor. Třeba na naše hřiště jezdí vyloženě jen bránit a hrozí z brejků. Navíc když dají gól, ještě více se zatáhnou a nám se do plných poté jen těžko hraje.“